LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 01-02.07.2011 IV Noc w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Brusach po raz czwarty zorganizowała „Noc w Bibliotece”. Nocne zajęcia rozpoczęły się w piątek 1 lipca o godzinie 21.00 i trwały do godziny 8.00 rano w sobotę.

W programie zajęć dzieci obejrzały film pt. „Niania i wielkie BUM”. Film opowiadał o obdarzonej magicznymi umiejętnościami niani opiekującej się dziećmi, które zostały ewakuowane podczas II wojny światowej. Po projekcji filmu dzieci zjadły kolację, a następnie uczestniczyły w zajęciach pn. „angielski aerobik”, w których ćwiczyły i śpiewały angielskie piosenki. Po ćwiczeniach odbyły się zajęcia plastyczne, na których wykonano pszczółkę siedzącą na plastrze miodu. Kolejnym punktem programu była projekcja filmu pt. „Kamień życzeń”. Akcja filmu rozgrywała się na przedmieściu Black Falls, gdzie wszystkie domy wyglądają tak samo, a wszyscy dorośli pracują w miejscowej fabryce. Bohaterem jest Toe Thompson, który chciał poznać nowych przyjaciół. Wszystko zmieniło się, gdy z nieba spadł tęczowy kamień i... uderzył go w głowę. Dalej zaczęła się pasjonująca przygoda i walka o ocalenie miasta. Film zawierał morał, że nie zawsze to czego sobie życzymy jest tym, czego naprawdę potrzebujemy. Po filmie dla odprężenia dzieci leżały na materacach i słuchały opowiadania pt. „Księżniczka Emily i piękna czarodziejka”, które czytała uczestniczka zajęć, Tamara. Po godzinie 3.00 część dzieci zmorzył sen, natomiast dla tych, które jeszcze nie spały odbyła się zabawa w rytm muzyki relaksacyjnej i czytanie opowiadań. Najwytrwalsza  czytelniczka zasnęła około godziny 6.30. Po godzinie 7.00 dzieci zjadły śniadanie i odbył się poranny konkurs karaoke.

Akcja „Noc w Bibliotece” ma pokazać naszą placówkę jako instytucję kultury, która coraz częściej organizuje różnorodne formy spędzania czasu wolnego. Hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę” w bruskiej bibliotece nie odbiło się bez echa, ponieważ z oferty kulturalnej jaką ma dla mieszkańców przygotowane biblioteka korzystają czytelnicy w różnym przedziale wiekowym. Wszyscy mogą znaleźć w niej coś dla siebie, a biblioteczne zasoby służą społeczeństwu dostarczając wiedzę, pobudzając wyobraźnię lub dotrzymując towarzystwa.

W imieniu pracowników biblioteki w Brusach oraz filii bibliotecznych w Męcikale, Leśnie i Małych Chełmach zapraszamy do częstego odwiedzania naszych placówek.

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011