LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W środę w godzinach wieczornych do Chaty Kaszubskiej w Busach Jagliach przybyła grupa dzieci z Leśna na warsztaty regionalne pod nazwą „Szklane hafty”.

W pierwszej części pan Krzysztof Gradowski przekazał dzieciom najważniejsze informacje dotyczące powstania haftu kaszubskiego. 


Następnie w części drugiej warsztatowej pani Renata Goebel wprowadziła dzieci w świat kaszubskiego malarstwa na szkle. Uczestnicy poznali barwy kaszubskie, które odnaleźć można nie tylko w malarstwie na szkle, ale również w hafcie i w kaszubskich strojach ludowych. Dowiedziały się, że malowanie obrazów na szkle zasadniczo różni się od malowania na płótnie, a także zobaczyły jakie materiały i narzędzia wykorzystuje się do tworzenia dział na szkle.

W części praktycznej uczestnicy warsztatów odrysowali szkic haftu kaszubskiego pochodzącego ze szkoły żukowskiej na szybę, następnie pomalowali farbami zgodnie ze wzorem.

Na zakończenie warsztatów dzieci i panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Leśna otrzymały certyfikaty ukończenia warsztatów regionalnych pod nazwą „Szklane hafty” zorganizowane przez Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

Wyjazd zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich z Leśna.

Więcej zdjęć na Facebooku CKiB w Brusach, zobacz...

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011