LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Jubileuszowa edycja Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Jesień na Kaszubach” odbyła się 20 listopada br.  w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. Na uroczystość przybyli laureaci tegorocznej edycji wraz z rodzinami i opiekunami plastycznymi oraz zaproszeni goście. Całość oprawiona była występami artystycznymi w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Wokalnego i Gitarzystów przygotowanych przez panią Agnieszkę Mikołajczyk oraz występami tanecznymi w wykonaniu Kaszubskiego  Zespołu  Folklorystycznego „Gwiżdże” prowadzonego przez panią Katarzynę Kamrowską.

Zespół gitarowy

Młodzieżowy Zespół Wokalny

Kaszubski Zespół Folklorystyczny "Gwiżdże"

Na początku uroczystości koordynatorka konkursu plastycznego, pani Renata Goebel przybliżyła krótką historie istnienia Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Jesień na Kaszubach”. Swoimi wspomnieniami podzielił się również pan Marek Blech pomysłodawca konkursu. Szczególnie utkwiła mu pierwsza edycja, gdzie  na konkurs wpłynęło ok. 3800 prac, a na rozstrzygnięcie przyjeżdżały tłumy ludzi.

Renata Goebel i Marek Blech

Pani Mariola Rodzeń - sekretarz Gminy Brusy

W tegorocznej edycji wzięło udział 1 224 uczniów z 77 placówek szkolnych i pozaszkolnych, którzy przygotowali na konkurs 1 231 prac plastycznych. Oceniane były w pięciu kategoriach wiekowych i w dwóch wykonawczych: rysunek i malarstwo. Oceny dokonało trzyosobowe jury: Marek Blech, Sławomir Mankiewicz i Marcin Piekarski. Przyznano 10 nagród pierwszych, 10 drugich i 12 trzecich oraz 13 wyróżnień. Łącznie nagrodzono 45 osób z całego województwa pomorskiego.

Zwycięscy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy pamiątkowe a opiekunowie plastyczni podziękowania za udział w XX Pomorskim Konkursie Plastycznym „Jesień na Kaszubach”, duże zaangażowanie w tworzeniu pięknych dział plastycznych i rozwijanie zainteresowań wśród dzieci i młodzieży.

Najmłodszi laureaci w kategorii rysunek

I miejsce - Michał Siudziński z Przedszkola "Wesołe Przedszkolaki" w Chojnicach 

Laureaci w kategorii wiekowej do 6 lat, malarstwo

Kategoria 7 - 9 lat

Kategoria wiekowa 13-15 lat

Laureaci z Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku

Podziękowania dla opiekunów.

Organizatorzy podziękowali również członkom jury tegorocznej edycji, Młodzieżowemu Zespołowi Wokalnemu, Gitarzystom, Kaszubskiemu Zespołowi Folklorystycznemu „Gwiżdże” oraz wszystkim pracownikom Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach za pomoc w organizacji konkursu.

 


Uroczystość zakończyła się słodką niespodzianką w postaci przepysznego tortu dla wszystkich laureatów i uczestników jubileuszowego konkursu.

Jubileuszowy tort

Wystawa XX edycji Pomorskiego Konkursu Plastycznego "Jesień na Kaszubach"

Organizatorzy zapraszają do oglądania wystawy pokonkursowej oraz do udziału w kolejnych konkursach plastycznych. 

Wystawa czynna będzie do 18 grudnia 2015 r. Zapraszamy!

----------------------------------------------------------------------------------

Więcej zdjęć na Facebooku CKiB w Brusach

część I, zobacz...

część II, zobacz...

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011