LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

25 listopada na deskach sceny Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbyła się prezentacja filmu niemego PAN TADEUSZ w reżyserii Ordyńskiego, do którego muzykę na żywo zagrał zespół CZERWIE. Uczestnikami projekcji była młodzież z Gimnazjum w Brusach i Lubni oraz z Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego.

Zespół przyjechał z miejscowości Roczyny koło Krakowa. Członkowie: Maciej Kudłacik "Dziki"; wokal, gitara, mandolina, syntezatory, Wojciech Zaborowski "Boski"; akordeon, klawisze, wokal Paweł "Gacek, vel Vice-Mistrz Zawarus; perkusja, ksylofon, elektronika, Piotr Bogunia "Rumianek"; bas, bas fretless prezentują alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do wielu projektów teatralno-filmowo-plastycznych. Stworzyli i wykonywali muzykę do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy" na podstawie „Wesela" St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). W swojej dyskografii muzycy mają 5 autorskich albumów. W roku 2012 ukazała się najnowsza produkcja zespołu, różnorodna stylistycznie płyta „Melanż” .

W międzyczasie grupa tworzy muzykę do sztuk teatralnych, filmów niemych, dokumentu i fabuły; ostatnio do produkcji o łódzkim obozie koncentracyjnym dla dzieci (podczas II wojny światowej), w reżyserii Urszuli Sochackiej - „Nie wolno się brzydko bawić” współprodukowanym przez TVN oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. CZERWIE znajdują się w ścisłej, polskiej czołówce grup grających „na żywo” muzykę do filmów niemych.


 

powrót do opisu ...

                                                                                       
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011