LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

NiewiernaAyaan Hirsi Ali to książka omawiana przez czytelniczki Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece w Brusach na spotkaniu w dniu 25 listopada 2015 r.

Książka jest autobiografią muzułmanki z Somalii, która w obronie kobiet wystąpiła przeciw swej religii. Wychowana w dotkniętej wojną Somalii, obrzezana i bita, uciekła przed przymusowym małżeństwem do Europy. W Holandii rozpoczęła walkę o godność i wolność islamskich kobiet. Przez cały czas żyje pod ochroną uzbrojonych strażników i nadal działa, nie bojąc się nikogo i niczego. Niezwykła historia o tym, jak mała posłuszna afrykańska dziewczynka stała się charyzmatyczną bojowniczką o sprawiedliwość.

Książka stała się dla klubowiczów inspiracją do tematu na bieżące wydarzenia jakie mają miejsce w współczesnej Europie. Uczestnicy żywo omawiali ostatnie wydarzenia w Francji, Belgii czy politykę związaną z emigracją cudzoziemców do krajów europejskich. Temat poruszany przez autorkę był uczestnikom znany, i jednogłośnie stwierdzono, że jest to kolejna książka opisująca rzeczywisty, a jednak dla naszej kultury nie do uwierzenia świat islamu. Następnie rozwinęła się szeroka dyskusja na temat życia kobiet nie tylko w krajach muzułmańskich.

Kolejne spotkanie Klubowiczów (już ostatnie w tym roku) – w grudniu w czytelni Biblioteki. Omawiać będziemy książkę podróżniczą Romualda Koperskiego „Pojedynek z Syberią” Zapraszamy.

 

powrót do opisu ...

                               
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011