LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Jedną z ofert zajęć na świetlicach przygotowaną przez pracowników Centrum Kultury i Biblioteki jest projekcja dawnych bajek poprzez przedstawienie ich na kliszach. Dawne bajki obejrzały dzieci w świetlicach w Zalesiu, Kosobudach, Czyczkowach i Lubni. Spotkania z dawną bajką to nie tylko wyświetlanie, ale aktywne uczestnictwo poprzez włączanie dzieci w czytanie tych bajek. Pokazy w ciemnej sali uatrakcyjniane są konkursami. Poprzez uczestnictwo w spotkaniach dzieci mają możliwość zobaczenia takich bajek jak: Bajka o złotej rybce, Abecadło Kwiatowe (dzieci muszą odgadnąć jaki kwiat jest aktualnie wyświetlany), Złote rogi jelenia, czyli o tym jak jeleń został uratowany, Legenda o smoku wawelskim, czyli jaką rolę odegrała owca, Czarodziejskie skrzypki, czyli rzecz o tym jaką moc miały skrzypki, Królewna Głogu, czyli inna wersja Śpiącej królewny,
O Krokodylu, czyli co krokodyl ma wspólnego ze szczoteczką do zębów, i inne. Jedną z opowieści, które dzieci mogą oglądnąć jak przyjdą na spotkania jest krótka opowieść (z zagadką w tle)  o historii fotografii.

Zapraszamy wszystkie dzieci do świetlic wiejskich na te i inne spotkania proponowane przez instruktorów z Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach.  

Zajęcia świetlicowe w Lubni

Opracowanie: CKiB


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011