LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Tegoroczne Święto Niepodległości uświetnione było „Wieczorem Pamięci”, który odbył się na scenie naszego centrum kultury. Podczas występu zaprezentowali się reprezentanci wszystkich zajęć artystycznych o charakterze muzyczno-tanecznym. Koncert został otwarty dostojnym polonezem w wykonaniu dzieci z grupy tańca narodowego przygotowanym przez panią Katarzynę Kamrowską.

 Następnie na scenie pojawiły się dzieci z Miniorkiestry, które wykonały na instrumentach szkolnych i zaśpiewały znaną wszystkim piosenkę żołnierską ”Serce w plecaku”.

Po najmłodszych nadszedł czas na nieco starszych wykonawców i bardziej refleksyjne treści. Zespół Dźwięczne Nutki wraz z Młodzieżowym Zespołem Wokalnym przy akompaniamencie zespołu gitarowego wykonały blok utworów o charakterze harcerskim i patriotycznym, których treść nawiązywała do bohaterskich postaw ludzi walczących niegdyś za naszą ojczyznę. Utwory przeplatane były wzruszającymi wierszami K.K. Baczyńskiego. Zarówno Miniorkiestra, jak i gitarzyści oraz wokaliści przygotowani zostali przez panią Agnieszkę Mikołajczyk.

Następnym, niezwykle wzruszającym punktem programu, był taniec duetu z zajęć tańca współczesnego prowadzonych przez panią Dominikę Kołodziej. Dziewczęta – Oliwia Cysewska i Marta Szczęsna   - zatańczyły układ do utworu nagranego przez zespół Staccato „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”.

Trzecia część koncertu poświęcona była wspólnemu śpiewaniu i muzykowaniu. Otworzyli ją uczniowie pana Mirosława Stoltmanna -  zespół akordeonowy wraz z keyboardzistami. Wspólnie z publicznością artyści wykonali szereg znanych utworów takich jak „Jak długo na Wawelu”, „Pierwsza Kadrowa” czy „Wojenko, wojenko”. Na zakończenie wszyscy wykonawcy wraz z publicznością zaśpiewali „Pierwszą Brygadę”.

Koncert prowadził pan Krzysztof Gradowski, a przygotowali go pracownicy CKiB: Katarzyna Kamrowska, Agnieszka Mikołajczyk, Renata Goebel, Dominika Kołodziej, Mirosława Stoltmanna, Andrzeja Pacaka. 

Więcej zdjęć na Facebooku CKiB  w Brusach, zobacz...

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011