LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Aktywne Panie w Męcikale nie zamierzają zmniejszać ilości wspólnych spotykań, wręcz przeciwnie. Spotkania członkiń Koła Miłośników Biblioteki w Męcikale odbywają się teraz średnio co dwa tygodnie. Podczas październikowych spotkań w bibliotece członkinie Koła czytały poezje Jana Sabiniarza „W ciszę boru”, śpiewały pieśni o jesieni, a także zapoznały się z nowościami w bibliotece.

Tematem ostatniego spotkania była lektura  pt. „Lalka” Bolesława Prusa. Panie często wybierają dla siebie cytaty, o których dyskutują. Cytat z ostatniego spotkania, który został wybrany przez członkinie brzmi:

Dziś jest on podobny do wyrwanego drzewa. Jeżeli znajdzie grunt właściwy, a w Europie może go znaleźć  i jeżeli ma jeszcze energię, to wlezie w jakąś robotę i bodaj czy nie zacznie naprawdę żyć…”

Dobre nastroje, wspaniała atmosfera i niepowtarzalne tematy powodują, że każda Pani chętnie uczestniczy w spotkaniach i bardzo się w nie angażuje. Następne spotkanie Koła Miłośników Biblioteki w Męcikale odbędzie się 5 listopada 2015 r. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału.

Opracowanie: Filia Męcikał

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011