LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Światowy Dzień Bibliotek Szkolnych oraz akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” to dwa wydarzenia, dla których dzieci z grupy „Świetliki” z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. Świętego Józefa w Brusach 27 października br. odwiedziły bibliotekę w Brusach.

Przedszkolaki pod opieką pań Ewy Pokrzywińskiej i Darii Tysarczyk przybyły na lekcję pt. „Dzieci Świata”, aby dowiedzieć się, że każde dziecko ma swoje miejsce na świecie, bez względu na różnice (kolor skóry, płeć, język, narodowość, czy pochodzenie spoleczne). Na początku spotkania dzieci przywitały się między sobą w różnych obrzędach. Był głęboki skłon ze złożonymi dłońmi tak jak witają się mieszkający Japonii, było pocieranie się noskami jak Eskimosi, było podawanie dłoni i mówienie dzień dobry w różnych językach, m.in. po indiańsku „Howgh”, europejsku. Ponadto dzieci dowiedziały się dużo o swoich rówieśnikach mieszkających na rożnych kontynentach, o tym jakie są różnice między Europejczykami a mieszkańcami innych kontynentów, o cechach charakterystycznych m.in.: kolor skóry, ubiór, miejsce zamieszkania. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawie polegającej na dopasowaniu obrazka (pióropusz, kimono, igloo, wigwam, foka itd.) do ilustracji dziecka z konkretnego kontynentu. Pod koniec „Świetliki” wysłuchały wiersza Juliana Tuwima „Bambo” i pokolorowały ilustrację związane z tematem.

Dzieci w podziękowaniu za miło spędzony czas w bibliotece zostawiły na pamiątkę grzybka, którego ręcznie wykonany w przedszkolu.

Więcej zdjęć na Facebooku CKiB w Brusach, zobacz...

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011