LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Teatr Obrzędu Ludowego „Zaboracy” z Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach miał okazję uczestniczyć w III Przeglądzie Teatrów Kaszubskich „Zdrzadniô Tespisa” organizowanych przez Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie oraz Chojnickie Centrum Kultury.

Przegląd w dniu 25 października br. uroczyście otwarto o godzinie 1100, po czym na aktorów czekało wiele pracy, gdyż brali udział w warsztatach teatralnych o tematyce: emisja głosu, improwizacja teatralna, dialogowanie między partnerami, a także choreografia. Wszyscy aktorzy z entuzjazmem uczestniczyli w warsztatach i słuchali uważnie rad profesjonalnych nauczycieli z Chojnickiego Studium Rapsodycznego oraz Teatru Wybrzeże. Z nową wiedzą i umiejętnościami artyści zaczęli przygotowania do występów.

Potyczki rozpoczął zespół Wicherki z Kamienicy Szlacheckiej przedstawiając „Legendę o Juracie”. Uczestnicy i widzowie mogli także obejrzeć występy Amatorskiego Kaszubskiego Teatru z Chojnic w sztuce „Bë pòznac swòjégò ògardnika”, Regionalnego Teatru Dramatycznego z Luzina, który przedstawił „Wesele”, a także Teatru Obrzędu Ludowego z Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, który zaprezentował publiczności przedstawienie pt: „Tuwim na stacji Brusy”. Na sam koniec jako gość specjalny wystąpił Teatr Scena 138 z Centrum Kultury w Gdyni wystawiając sztukę pt: „Idąc do… czyli historia Małego Księcia”.

W godzinach wieczornych nastąpiło oficjalne zakończenie przeglądu, podczas którego organizatorzy docenili wkład i bardzo wysoki poziom wszystkich aktorów. Aktorzy z Brus z nowym doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami nabytymi podczas warsztatów wrócili do domu. Z niecierpliwością czekają na kolejne przeglądy, by pokazać to, czego się nauczyli.


Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i bogatych umiejętności artystycznych i życzymy powodzenia w dalszej działalności artystycznej i teatralnej. 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011