LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

12 października gospodarze Chaty Kaszubskiej gościli Pana Benedykta Pułakowskiego – nauczyciela, muzyka i regionalistę. Powodem spotkania było otwarcie wystawy zbiorów Pana Pułakowskiego. Na tę okoliczność przybyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego księdza Józefa Jankowskiego w Czyczkowach wraz ze swoimi nauczycielkami.

Wystawa zbiorów zawierała książki katolickie pochodzące z biblioteki Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Brusach wydane w latach 1907 – 1936, książki katolickie pochodzące z księgozbiorów domowych na Zaborach w latach 1899 – 1958, elementarze i podręczniki szkolne II RP, a także pieniądze będące w obiegu na Zaborach w latach 1621 – 1989, obrazy, wycinki z gazet pochodzących z lat 1930 – 1950.

Pan Benedykt z pasją opowiadał o swoich dokonaniach i ogromnej kolekcji przedmiotów związanych z Chojnicami i Brusami. Twierdził, że bardziej czuje się przywiązany do Brus niż do Chojnic, a to spowodowane jest jego 30-letnią pracą w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali i zadawali pytania gościowi. Pan Benedykt zapowiedział, że to dopiero początek współpracy i spotkań w Chacie Kaszubskiej w Brusach – Jagliach.


Zbiory Benedykta Pułakowskiego oglądać można w godzinach otwarcia Chaty Kaszubskiej. Zapraszamy!

Opracowanie i foto: Chata Kaszubska

Więcej zdjęć na Facebooku CKiB w Brusach, zobacz...

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011