LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Październik tradycyjnie jest miesiącem w szczególny sposób poświęconym modlitwie różańcowej. 4 października bruski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zorganizował spotkanie różańcowe przy figurze Matki Bożej w Czernicy.

Różaniec poprowadził ks. proboszcz Mirosław Klawikowski, który wspólnie z zebranymi mieszkańcami naszej gminy rozważał tajemnicę chwalebną różańca nawiązując do naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Każdą z tajemnic różańca prowadziły inne osoby i poprzedzona była pieśniami maryjnymi granymi przez muzyków z orkiestry dętej, panów: Józefa i Arkadiusza Baczyńskich, Arkadiusza Priebę, Rafała Wałdocha i Eugeniusza Fredyka. Ważne było to, że modlitwa, która przemienia świat, odmawiana była wspólnie.

Godzinne rozważanie różańcowe zakończyło się słowami podziękowania prezesa Zrzeszenia Stanisława Kobusa, który podziękował proboszczowi za poprowadzenie różańca, orkiestrze za uatrakcyjnienie spotkania, licznie zgromadzonym mieszkańcom gminy Brusy za przybycie oraz Centrum Kultury i Biblioteki za pomoc w organizacji.

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Chata Kaszubska Brusy - Jaglie

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011