LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Dla Kaszub Życie i przygody Remusa są powieścią najcenniejszą w tej literaturze dzięki wyjątkowym wartościom folklorystycznym, ideowym i językowym.

W niedzielę 16 sierpnia mieszkańcy Brus i turyści mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu. Na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Brusach odbyło się przedstawienie plenerowe w wykonaniu aktorów z Teatru Snów z Gdańska, którzy zaprezentowali sztukę Remus w reżyserii Zdzisława Górskiego.
Pantomimiczna sztuka uatrakcyjniana efektami specjalnymi wywarła na uczestnikach spore wrażenie. Główny bohater, którego odwiedzają zjawy (aktorki na szczudłach), wystrzały czy śmierć czyhajaca na kazdym kroku to tylko niektóre fragmenty sztuki zapierające dech. Całość przedstawiała zmagania bohatera z różnymi problemami. Sztuka ukazała Kaszuby jako krainę magiczną, wręcz mityczną. Uczestnicy do końca nie wiedzieli, co z niezwykłych przeżyć Remusa jest jego subiektywną interpretacją, a co - autentycznym spotkaniem ze światem duchów.

Teatr Snów powstał jesienią 1983 roku w Gdańsku. W lutym 1984 roku odbyła się premiera pierwszego przedstawienia „Album Snów”.
W kolejnych dwóch latach Teatr Snów przygotował  cztery spektakle dla dzieci: „Sprzedawcę masek”, „Pchłę Szachrajkę”, „Psoty” i „Teatr animacji”. Od jesieni 1986 roku, do 1996 rokut Teatr Snów kontynuował pracę w Miejskim Domu Kultury. W następnych latach funkcjonował jako grupa niezależna i  z przerwami, do października 2010 współpracował z Klubem Żak.


Więcej zdjęć na Facebooku CKiB w Brusach, zobacz...

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011