LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

  09.06.2011 Przedstawienia teatralne dla dzieci

W czwartek 9 czerwca 2011 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Brusach zorganizowała spotkania teatralne dla dzieci z miasta i gminy Brusy. Spektakle ukierunkowane były na przeciwdziałanie agresji i przemocy oraz na zapobieganie uzależnieniom: dopalaczom, narkotykom, nikotynie i alkoholowi. Spotkanie dofinansowano z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Współorganizatorem zajęć był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Brusach.

Obie sztuki zagrali aktorzy z Profilaktyczno-Edukacyjnego Teatru dla Dzieci i Młodzieży „Moralitet” z Krakowa. Pierwszy spektakl pt. „Po drugiej stronie lustra” przeznaczony był dla uczniów klas II szkół podstawowych. Tematyka uświadamiała uczniom, iż częstym miejscem występowania agresji jest szkoła. Natomiast kłopoty w nauce, konflikt między rówieśnikami, czy dominacja starszych kolegów nad młodszymi są częstą przyczyną agresji wśród uczniów. Aktorzy naświetlili problem sms-ów i e-maili, które coraz częściej wykorzystywane są jako sposób nękania psychicznego wśród dzieci.

Na drugie przedstawienie pt. „Diabelski Młyn” byli zaproszeni uczniowie klas IV ze szkół podstawowych. Spektakl obrazował niekorzystne zjawiska związane z paleniem tytoniu, piciem alkoholu czy używaniem narkotyków i dopalaczy. Obecnie coraz młodsze pokolenie narażone jest na kontakt z używkami. Celem przedstawienia było pokazanie dzieciom jak się zachowuje człowiek po wzięciu narkotyków oraz jak reaguje na ich brak.

W spotkaniach uczestniczyło 355 dzieci z gminy Brusy. Po zakończeniu każde dziecko otrzymało zakładkę do książki ilustrującą hasło „Stop przemocy, stop narkotykom’’. Przedstawienie podobało się dzieciom ponieważ żywo reagowały podczas spektaklu oraz  chętnie odpowiadały na pytania aktorów po przedstawieniu.

 

powrót do opisu ...

                                                                               
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011