LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Wczoraj, 22 lipca 2015,  w godzinach wieczornych Wiele stało się  prawdziwą stolicą folkloru.  Odbyła się tam inauguracja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata”.

Spotkanie międzynarodowych kultur rozpoczęło się przemarszem zespołów z centrum wsi do amfiteatru umiejscowionego nad Jeziorem Wielewskim. Po nim nastąpiło oficjalne otwarcie tegorocznego festiwalu.

Po wystąpieniu wójta gminy Karsin oraz wszystkich partnerów poszczególnych gmin i miast głos zabrał pan Gerard Nowak z polskiej sekcji CIOFF, który poinformował zebranych o tym, że Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” otrzymał certyfikat CIOFF. Oficjalne przekazanie dokumentu nastąpi podczas koncertu finałowego.

W części artystycznej inauguracyjnego koncertu  kolejno występowały następujące zespoły folklorystyczne: Wiele z Wiela i Karsina, Kaltersia z Albanii, Istebna z Istebnej Szczecinianie ze Szczecina, Krëbane z Brus, Elenco Artistico Perú Multicolor z Peru, Bławatki z Chojnic,  Kud Sava Jeremic Razanj  z Serbii, Kościerzyna i Młoda Kościerzyna z Kościerzyny,  Jugnu Bhangra Group  z Indii, Nur z Izraela, Kaszuby z Chojnic i Raices de Colombia  z Kolumbii.

Koncert został zakończony przepięknym pokazem fajerwerków.

Foto UM Brusy

Więcej zdjęć na Facebooku CKiB Brusy

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011