LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

7 lipca dzieci należące do koła plastycznego  w CKiB prowadzonego przez panią Renatę Goebel  uczestniczyły w  11. Ogólnopolskim Plenerze Artystycznym zorganizowanym przez państwa Mankiewiczów w prywatnej Galerii Oczko w Męcikale.  Mali artyści mieli możliwość nie tylko samodzielnej pracy, ale również konfrontacji z zawodowymi plastykami, którzy na tygodniowy plener przyjechali z różnych części Polski.

Głównym punktem warsztatów dla dzieci było namalowanie pejzażu, w którym widoczne jest działanie zarówno natury, jak i człowieka. Artyści mieli do dyspozycji całe wielobarwne, pełne ciekawych i nietypowych przedmiotów artystyczne podwórko umieszczone w przepięknej przestrzeni przyrodniczej nieopodal Brdy.

Po wykonaniu swojego zadania każde dziecko mogło zabrać się za inną formę sztuki, jaką jest rzeźbiarstwo (czyli lepienie w glinie).  I w tym wypadku dzieci mogły liczyć na fachową poradę zawodowego rzeźbiarza-uczestnika pleneru, który z dużą cierpliwością i serdecznością podpowiadał maluchom, jak mają pracować.

Pod koniec spotkania pan Sławomir Mankiewicz nagrodził dwie najciekawsze jego zdaniem prace malarskie. Pierwsze miejsce zajęła Joanna Landowska, drugie – Anna Piekarska, a trzecie przypadło wszystkim pozostałym uczestnikom.

Joanna Landowska

Anna Piekarska

Plener artystyczny dla dzieci zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011