LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W niedzielę, 28 czerwca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach Teatr Obrzędu Ludowego „Zaboracy” wystąpił z spektaklem „Tuwim na stacji Brusy”. Teatr wystawił sztukę w związku z organizacją XXXII Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych, odbywających się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Organizatorami Sejmiku byli: Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie, Starostwo Powiatowe w Pile, Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Kaczorach.

Na Sejmik zjechało 9 teatrów z województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Radzie artystycznej przewodniczył animator słowa wiceprezes Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie - Jan Zdzierski, folklorysta - Katarzyna Adamczyk.

„Tuwim na stacji Brusy” to żywiołowy spektakl - obraz umiejscowiony na stacji PKP, przedstawiający wiersze Tuwima w języku kaszubskim.

Organizatorzy Sejmiku zachwycili się wspaniałą atmosferą, doskonałą organizacją, radością i zabawą. Spotkanie w teatrów w Kaczorach to wspaniale spotkanie dla „ludzi teatrów wiejskich”, gdzie ukazane jest bogactwo zwyczajów wsi kaszubskiej, kujawskiej, pomorskiej i wielkopolskiej.

Więcej zdjęć na facebooku CKiB w Brusach, zobacz...

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011