LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W niedzielę 21 czerwca w sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach odbył się koncert podsumowujący pracę kół muzycznych prowadzonych przez panią Agnieszkę Mikołajczyk.

Koncert otworzyła Miniorkiestra , która rytmicznym krokiem weszła na scenę, grając przy tym na różnorodnych instrumentach perkusyjnych. Po chwili najmłodsi zagrali kolejne utwory – tym razem na flażoletach. Wraz z nimi grali też młodzi gitarzyści. W następnych utworach do Miniorkiestry dołączyły Dźwięczne Nutki – nieco starszy zespół wokalny, który zaprezentował kilka utworów z repertuaru piosenki dziecięcej. Podczas śpiewu najmłodsi wykazywali się talentem choreograficznym naśladując zsynchronizowanym ruchem treści poszczególnych  elementów utworów. Do zabawy włączyli się również rodzice, choć trzeba przyznać, że są nieco mniej odważni  niż ich małe pociechy.

Kolejnym punktem programu był występ gitarzystów. Najpierw zaprezentowali się reprezentanci grup początkujących, a tuż po nich wystąpiły osoby z grup zaawansowanych.  Gitarzyści zagrali kilka utworów o zróżnicowanym charakterze: od klasycznych utworów sprzed kilkuset lat, po współczesną muzykę rozrywkową. Ulubionymi utworami „gitarowej orkiestry” okazały się przeboje „Stand by me” oraz „Scorborough Fair”.

Po sporej dawce muzyki instrumentalnej był czas na wokalistów, a w zasadzie – wokalistki. Dziewczęta z zespołu młodzieżowego I Tak Dalej… dołączyły do ostatniego utworu granego przez gitarzystów i przepięknymi głosami zaśpiewały słynny motyw z filmu „Titanic” – „My heart will go on”.  Potem publiczność usłyszała piękny utwór z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa „Gloria” oraz „Dobrą piosenkę” z repertuaru grupy Golec uOrkiestra, która byłą jednocześnie utworem finałowym.

Po prezentacjach muzycznych nadszedł długo oczekiwany moment – wręczenie zasłużonych dyplomów za całoroczną pracę. Warto przypomnieć, że sukcesów w tym roku było sporo, i to w każdej dziedzinie: I miejsca dla Miniorkiestry oraz II miejsca dla Dźwięcznych Nutek w dwóch konkursach regionalnych i wojewódzkich, I, II miejsca i wyróżnienie dla zespołu I Tak Dalej… w kilku konkursach regionalnych. Było też wyróżnienie w Konkursie Młodych Instrumentalistów dla gitarzystki – Kingi Fifielskiej.

Koncert  prowadził pan Krzysztof Gradowski, który wprowadził radosną atmosferę i przedstawił wiele ciekawostek na temat znanych, lub mniej znanych utworów prezentowanych podczas występów. Serdeczne podziękowania!

Agnieszka Mikołajczyk.

Więcej zdjęć na Facebooku CKiB w Brusach, zobacz...

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011