LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

ELENCO ARTISTICO PERÚ MULTICOLOR (PERU)

Peru to kraj o nazwie po trochę "magii, przypominając dawne ludzi Imperium Inków i jego bajeczne bogactwa. Peruwiańczycy swym tańcem i śpiewem ukazują specyficzny folklor swojego kraju poprzez bogate i kolorowe stroje, które są proponowane w pokazie Ensemble "PERU Multicolor", a którym towarzyszą instrumenty: cymbały, Quena,, Bombo, charango, pinkilli pituto.

Zespół artystyczny Peru Multicolor został założony 9 lutego 1999 r. w mieście Lima, stolicy Peru. Grupa artystów, wraz z doradcami i kierownikami artystycznymi, rozwija, promuje i rozpowszechnia tradycyjną kulturę kraju. W ten sposób, posiadając obszerną wiedzę i opierając się na różnych zwyczajach regionów Peru, grupa ożywia, przedstawia i promuje kulturę naszych narodów w sposób krytyczny i twórczy.

Obecnie w skład zespołu wchodzi 40 artystów (muzyków i tancerzy), którzy uczestniczą w artystycznych wydarzeniach na miejscowej, narodowej i międzynarodowej scenie.

Dzięki nieustannej pracy i ciągłemu rozwojowi zespołu, ludzie w różnych zakątkach świata mają możliwość poznania żywej kultury Peru, co również umacnia więzy przyjaźni i braterstwa pomiędzy wszystkimi narodami świata.

Od 1999 roku grupa stała się jednym z najlepszych ambasadorów tradycyjnej peruwiańskiej kultury na całym świecie.

powrót do opisu ...

                                                               
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011