LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

RAICES DE COLOMBIA (KOLUMBIA)

Zespół Folklorystyczny Raices de Colombia, został założony w dniu 16 czerwca 1999 roku, w mieście Tunja (Boyacá) jako organizacja pozarządowa non-profit. Pomysł narodził się, gdy grupa doświadczonych muzyków i tancerzy poczuła potrzebę znalezienia miejsca, w którym mogliby pracować dla rozpowszechniania kolumbijskiego folkloru, a także uczyć dzieci, młodzież i dorosłych kolumbijskich tańców i tradycyjnej muzyki.

Grupa składa się z 30 studentów, profesjonalistów, którzy w wolnym czasie pracują wspólnie, aby zachować swoje tradycje. Podczas wszystkich lat działalności w zespole brało udział ponad sto młodych muzyków i tancerzy, którzy prezentują kolumbijski folklor w kraju i zagranicą, występując w różnych częściach swojego kraju i podczas wycieczek zagranicznych do Polski, Węgier, Włoch i Ukrainy.

Przez całe czas, Zespół Folklorystyczny Raices de Colombia jest uznawany w kraju jako jeden z najlepszych zespołów folklorystycznych w skali krajowej. Grupa jest zapraszana na wiele wydarzeń kulturalnych zarówno w kraju jak i zagranicą. Na arenie międzynarodowej, zespół brał udział w różnych festiwalach w 2001, 2002, 2007.

Dodatkowo miasto Tunja w 2002 roku narodziło Grupę Medalem Zasługi za wybitne osiągnięcia w szerzeniu folkloru boyacense w Europie. Ponadto, praca Zespołu została uznana i nagrodzona przez międzynarodowe organizacje jako pełna autentyczności, siły i charyzmy na festiwalach na Ukrainie, w Polsce i na Węgrzech.

powrót do opisu ...

                               
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011