LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

KALTERSIA (ALBANIA)

"Kaltersia" to grupa taneczna z Albanii. Kaltersia została założona 10 temu. Zespół przez wiele lat ciężko pracował w celu zachowania tradycji i kultury wszystkich regionów albańskich.

Celem zespołu jest artystyczne opracowanie, rozwój i propagowanie starożytnych ludowych skarbów Albanii, które zawierają wielkie muzyczne, instrumentalne i choreograficzne bogactwo ludowe z różnych dziedzin, tworząc wielką harmonię motywów. Albańska kultura ludowa różni się od innych krajów oryginalnością, długim istnieniem, jak również różnymi gatunkami artystycznymi. Staramy się pokazywać bogactwo kulturowe, a nasze tańce dziś nie tylko stały się chlubą tradycyjnej kultury albańskiej, ale również oszałamiają naukowców ludowych ich wartościami. Wysoka wartość artystyczna jest typowa dla zespołu i jest doceniana w Albanii i za granicą.

Grupa "Kaltersia" jest laureatem wielu nagród i dyplomów z różnych krajowych i międzynarodowych konkursach i festiwalach - Turcja, Austria, Polska, Italia, Bułgaria, Grecja, Rumunia, Czarnogóra, Macedonia, itp.

powrót do opisu ...

                       
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011