LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 08.06.2011 W ramach Mikrograntu

Dzielenie się pomysłami i działaniami zrealizowanymi we własnych bibliotekach oraz praktyczne wykorzystanie pomysłów z innych placówek  – to temat drugiego spotkania bibliotekarzy Miejskiej Biblioteki Publicznej jako Biblioteki Wiodącej z pracownikami Bibliotek Partnerskich Gminy Czersk, Polnica i Trzebielin w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

W ramach Mikrograntu „Podaj dalej” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brusach 8 czerwca 2011 roku odbyło się kolejne spotkanie bibliotekarzy z cyklu zaplanowanych spotkań Biblioteki Wiodącej z Bibliotekami Partnerskimi. Mikrogrant „Podaj dalej” przyznawany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju  Bibliotek. Biblioteka Wiodąca w Programie Rozwoju Bibliotek jest zobowiązana do zorganizowania czterech spotkań z Bibliotekami Partnerskimi w celu wymiany wiedzy zdobytej na szkoleniach i doświadczeń zawodowych.

Spotkanie było wymianą doświadczeń i składało się z dwóch części. Część pierwsza – to spotkanie szkoleniowe, gdzie dzieliliśmy się informacjami na temat działań jakie prowadzone są w naszych bibliotekach na rzecz środowisk lokalnych. Zaprezentowaliśmy współpracę prowadzoną przez bibliotekę w Brusach z lokalnymi partnerami: Szkołami, Stowarzyszeniami, Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddziałem w Brusach, Radami Sołeckimi w Leśnie i Małych Chełmach oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Część druga spotkania polegała na zwiedzaniu filii bibliotecznych w Leśnie, Męcikale i Małych Chełmach.

W spotkaniu uczestniczyli pracownicy bibliotek partnerskich Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brusach:

• Gminna Biblioteka Publiczna w Polnicy, powiat człuchowski

• Biblioteka Gminna w Trzebielinie, powiat bytowski

• Ośrodek Kultury, Biblioteka w Czersku.

Ponadto w spotkaniu uczestniczyli pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej z Człuchowa, która również dostała się do Programu jako Biblioteka Wiodąca wraz z Bibliotekami Partnerskimi z Rzeczenicy, Przechlewa i Koczały. Miłą niespodzianką była wizyta Burmistrza Brus Witolda Ossowskiego, który pogratulował wszystkim pracownikom bibliotek udziału w Programie Rozwoju Bibliotek oraz wręczył certyfikaty za udział w szkoleniach w ramach PRB.

Kolejne spotkanie w ramach mikrograntu odbędzie się w sierpniu tym razem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Polnicy.

 

 

 

 

 

 

powrót do opisu ...

                                                                               
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011