LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W wtorkowy wieczór w czytelni Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbyło się spotkanie autorskie, zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, którego gościem był poeta, literat, tłumacz i malarz – Jacek Dehnel. Jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych. Zajmuje się również tłumaczeniem utworów z języka angielskiego i rosyjskiego. Na swoim koncie ma wiele ważnych nagród m.in. Nagrody Kościeleckich, Paszport Polityki, Splendor Gedanensis czy Śląski Wawrzyn Literacki. Otrzymał dwukrotną nominację do Nagrody Angelus oraz trzykrotną do Nagrody Nike.

Podczas spotkania uczestnicy mogli posłuchać fragmentu najnowszej książki „Matka Makryna”, czytanego przez autora. Artysta opowiadał o historii powstania utworu oraz o dziejach głównych bohaterów. Chętnie dzielił się informacjami na temat dalszych planów związanych z pisaniem. Zachęcał do przeczytania nowości książkowych, które będą wydane jeszcze w tym roku. Słuchacze często zadawali gościowi pytania i wchodzili z nim w dyskusję. Oczywiście nie mogło zabraknąć rozmowy na temat innych zainteresowań autora. „Chciałbym wrócić do malarstwa” – mówił Pan Jacek. Twierdził, że jest to ciekawsze niż pisanie i sprawia mu wiele radości i satysfakcji. Robi to, bo chce, a nie, dlatego, że był zmuszany w młodości przez mamę i babcię, które również były malarkami. „Wynajmuję pomieszczenie na 5 piętrze w kamienicy i tam mogę spokojnie malować” – mówił autor.

Artysta wspomniał również o tym, dlaczego jego książki są właśnie o takiej tematyce, a nie innej. Mówił, z czego czerpie inspiracje do pracy i jak wiele czasu zabiera mu pisanie.

Spotkanie zakończyło się podziękowaniami dla autora. Aby Pan Jacek nie zapomniał o Brusach otrzymał z rąk moderatora Dyskusyjnego Klubu Książki kwiaty i „Bruska” – maskotkę Miasta i Gminy Brusy.

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkania autorskie, a także na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

Więcej zdjęć na Facebooku CKiB w Brusach, zobacz...

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011