LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W piętnastej edycji Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta” nagrodzono 44 laureatów. Wernisaż odbył się w piątek 22 maja 2015 roku w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

Na konkurs napłynęło 470 prac plastycznych z 40 placówek szkolnych i pozaszkolnych z całego województwa pomorskiego. Prace wybierało specjalnie powołane jury, które dokonało oceny w pięciu kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7 – 9 lat, 10 – 12, 13 – 15 oraz 16 - 20 lat oraz w dwóch kategoriach wykonawczych: rysunek i malarstwo. W rezultacie przyznano 9 nagród pierwszych, 8 drugich,  8 nagród trzecich, 16 wyróżnień oraz 2 nagrody specjalne dla wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku.

 

Jan Majer z Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Kubusia Puchatka w Czesku

Laureatka I miejsca Klaudia Kunkel z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie

Laureatki z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Brusach

Licznymi nagrodami i wyróżnieniami mogą się pochwalić wychowankowie z Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku i Lęborku, Ośrodka Kultury w Rytlu oraz uczniowie szkół w Kościerzynie, Słupsku, Dzierżążnie  i Czersku. Wśród najmłodszych laureatów nagrodzono dzieci z przedszkola Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Brusach, Przedszkola nr 1 w Czersku a także wychowanków Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali piękne nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy a opiekunowie plastyczni podziękowania za udział i przygotowanie dzieci i młodzieży do XV Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”.

Laureaci w kategorii rysunek do 6 lat


Laureaci w kategorii malarstwo do 6 lat

Laureaci z Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku

Uroczystości otwarcia wystawy pokonkursowej i wręczenia nagród towarzyszyły występy muzyczne  wychowanków pani Agnieszki Mikołajczyk. Publiczność wysłuchała dwóch utworów w wykonaniu zespołu gitarowego i trzech utworów  w wykonaniu zespołu wokalnego.

Zespół wokalny z instruktorką Agnieszką Mikołajczyk

Więcej zdjęć na Facebooku CKiB w Brusach, zobacz...

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011