LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Jak co roku podczas trwania „Tygodnia Bibliotek” Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach zorganizowało „Noc w bibliotece” dla najmłodszych. W tym roku była to już VII edycja, która rozpoczęła się w piątek 15 maja o godzinie 20:00 i trwała do godziny 8:00 rano w sobotę.

Na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Na początku wszyscy udali się na tajemniczy spacer, którego przystanek był w zakładzie kowalstwa artystycznego Pana Zbigniewa Felskiego. Dzieci miały okazję zwiedzić zakład i zapoznać się z jego funkcjonowaniem. Na zakończenie wizyty Pan przewodnik wręczył dla każdego uczestnika drobne prezenty wykonane przez pracowników. W drodze powrotnej koło Urzędu Miasta na dzieci czekał ulubiony przyjaciel milusińskich – Brusek. Wspólnie z Bruskiem dzieci udały się do CKiB, by tam przeczytać bajkę.

Nastepną atrakcją były zajęcia sportowe. Okrzyki radości towarzyszyły dzieciom przez cały czas trwania zajęć. Jak na każdych zawodach musi być zwycięzca. Tym razem nie było inaczej. Wszystkie dzieci zwyciężyły i w nagrodę mogły zjeść pyszne kiełbaski, które zostały przygotowane w między czasie przez opiekunów. Uczestnicy w pełni sił udali się do pracowni plastycznej, by tam wykonać pokrowce z filcu na telefon komórkowy. Wykonanie pokroców kosztowało wiele pracy lecz dzieci wytrwale zszywały filc. Efekty przyniosły uczestnikom wiele satysfakcji i radości.  

W chwili przeznaczonej na odpoczynek dzieci zapoznały się z przygodami bohaterów
z książek, które przeniosły dzieci w świat snu. Nad ranem ciężko było wstać i powitać swoich stęsknionych rodziców. Wszystkie dzieci szczęśliwe i nie do końca rozbudzone wróciły z rodzicami do domu.

Organizatorzy dziękują Szkole Podstawowej w Brusach za wypożyczenie materaców, Kowalstwu Artystycznemu Pana Zbigniewa Felskiego za możliwość zwiedzenia zakładu oraz Pani Natalii Landowskiej i Żanecie Mucha za pomoc w organizacji nocki.

Więcej na Facebooku Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, zobacz...

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011