LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Z inicjatywy Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, w związku z „Tygodniem Bibliotek”, w czwartek 14 maja 2015 r. o godzinie 900 i 1000  aktorzy z objazdowego teatru dla dzieci  „Gargulec” z Gdyni zagrali dwa seanse spektaklu teatralnego pt. „Kosmiczna przygoda”. Teatrzyk skierowany był do dzieci z grup przedszkolnych i klas I-III z terenu miasta i gminy Brusy.

Dzieci obejrzały kosmicznie śmieszny spektakl edukacyjny – o obrotach ciał niebieskich, gdzie szalony naukowiec i jego gapowaty robot konstruowali na oczach dzieci wielką, srebrną rakietę. Niezdarny robot opóźniał pracę, ale w końcu nastąpiło wielkie odliczanie i robocik poleciał w kosmos, gdzie czekały na niego liczne przygody.


Dzięki kosmicznej scenografii, efektom specjalnym, pięknej muzyce i treści przekazanej przez aktorów, dzieci zrozumiały, co to jest i jak działa układ słoneczny, a nawet same stały się na chwilkę planetami.


Uczestnikami widowiska byli uczniowie ze szkół podstawowych w: Brusach, Kosobudach, Leśnie, Przymuszewie i Męcikała oraz przedszkolaki z Przedszkola nr 1, Przedszkola Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Brusach, a także z Punktu przedszkolnego przy SP w Czyczkowach.  Razem w obu spektaklach uczestniczyło 625 dzieci.

Spektakl bardzo spodobał się dzieciom były zaangażowanie i aktywne podczas przedstawienia, a ich uśmiech na twarzy towarzyszyły im w drodze powrotnej do szkół i przedszkoli.

Więcej zdjęć na Facebooku CKiB w Brusach, zobacz...


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011