LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W piątek 8 maja 2015 r. w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach odbył się już 44. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”  dla dzieci i młodzieży z powiatu chojnickiego. Organizatorami konkursu byli: Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie o/Brusy i  Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach. Konkurs dofinansowano ze środków Starostwa Powiatowego w Chojnicach.

W tym roku w eliminacjach wzięło udział 49 uczestników z 16 placówek oświatowych. W poszczególnych kategoriach na konkurs zgłosiło się:

8 recytatorów z grup przedszkolnych,

14 recytatorów z klas I – III,

16 recytatorów z klas IV – VI,

10 recytatorów z gimnazjum,  

1 recytator ze szkoły ponadgimnazjalnej

Jury w składzie:

Przewodnicząca – Justyna Piekarska  

Członek – Bogumiła Ziółtkowska

Członek – Janina Głomska

Członek – Weronika Synak


postanowiło przyznać następujące miejsca:

Kategoria I – grupa przedszkolna

I miejsce – Michalina Breska Szkoła Podstawowa w Odrach, op. Ewelina Styp Rekowska

II miejsce - Maja Szultka - Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. błog. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach, op. Ewelina Styp Rekowska

III miejsce – Paulina Kiżewska - Szkoła Podstawowa w Odrach, op. Ewelina Styp Rekowska

Maja Szultka

Michalina Breska, Maja szultka i Paulina Kiżewska

Grupa przedszkolna

Kategoria II – uczniowie klas I – III

I miejsce – Paweł Borzyszkowski – Zespół Szkół w Swornegaciach, op. Marzena Borzyszkowska i Urszula Szulc

II miejsce – Kinga Ciemińska - Szkoła Podstawowa w Kosobudach, op. Mirosława Wielinska

III miejsce – Oliwia Kiedrowicz - Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego
w Czyczkowach, op. Anna Magdalena Pestka

Wyróżnienie – Kaja Krawczyk -  Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego

w Chojnicach, op. Janina Kosiedowska

Kinga Ciemińska

Paweł Borzyszkowski

Kategoria III – uczniowie klas IV – VI

I miejsce – Natalia Kiedrowska  – Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach, op. Anna Magdalena Pestka

II miejsce – Oliwia Kin - Szkoła Podstawowa w Kosobudach, op. Mirosława Wielinska

III miejsce – Marcelina Moczadło - Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego
w Chojnicach, op. Janina Kosiedowska

Wyróżnienie – Paweł Żywicki - Szkoła Podstawowa w Zalesiu, op. Paweł Finster

Michalina Moczadło

Kategoria IV – uczniowie gimnazjum

I miejsce – Kacper Rozek - Gimnazjum w Lubni, op. Justyna Górska

II miejsce –  Karolina Czapiewska  – Gimnazjum w Brusach, op. Sabina Krzoska – Szreder

III miejsce – Anna Jażdżewska - Gimnazjum w Brusach, op. Sabina Krzoska – Szreder

Wyróżnienie – Anna Majer - Zespół Szkół w Swornegaciach, op. Marzena Borzyszkowska
i Urszula Szulc

Kacper Rozek

Kategoria V – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce – Oliwia Bakhaus - Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach, op. Janina Kosiedowska


Oliwia Bakhaus laureatka w kat. szkół ponadgimnazjalnych z jury i prezesem ZKP o/Brusy

Laureaci kategorii I - III SP

Laureaci z kategorii IV - VI SP

Laureaci z gimnazjum

Komisja eliminacji powiatowych wytypowała po jednej osobie z każdej kategorii do udziału w Turnieju Finałowym w Chmielnie, są  to następujące osoby:

Michalina Breska ze Szkoły Podstawowej w Odrach

Paweł Borzyszkowski z Zespołu Szkół w Swornegaciach

Natalia Kiedrowska  ze Szkoły Podstawowej im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach,

Kacper Rozek z Gimnazjum w Lubni

Oliwia Bakhaus z Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach

Gratulujemy recytatorom zdobytych miejsc i życzymy sukcesów w turnieju finałowym w Chmielnie.


Więcej zdjęć na facebooku CKiB w Brusach, zobacz...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 




Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011