LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W sobotę, 25 kwietnia 2015 r. dzieci, będące uczestnikami zajęć tanecznych i muzycznych w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, dzięki finansowemu wsparciu placówki i rodziców,  były  na wycieczce w Gdańsku. Pobyt w tym pięknym mieście rozpoczęły od obejrzenia przedstawienia pt. „Siedmiu Krasnoludków” w Miejskim Teatrze Miniatura. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły znaną wszystkim baśń, aczkolwiek tym razem opowiedzianą w zaskakujący sposób. Krasnoludki pojawiają się na scenie w trzech postaciach - jako aktorzy, niewielkie kukiełki (wtedy, gdy oglądamy bohaterów na dalekim planie) oraz lalki tamareski - animowane postacie, którym twarzy użyczają aktorzy. Te zmiany formy i wielkości postaci miały swoje uzasadnienie sceniczne i świetnie wydobywały sytuacyjny komizm sztuki. Spektakl dzięki humorystycznym momentom, świetnej muzyce i wspaniałej grze aktorów przyciągnęły dziecięcą uwagę

 

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Podwodnym Świecie w Oceanarium w Gdańsku. Tam dzieci podziwiały piękne okazy ryb, dowiedziały się o środowisku i różnego rodzaju organizmach wodnych, zarówno krajowych jak i tropikalnych.

 

Na zakończenie panie wraz z dziećmi przespacerowały się przez port gdański, gdzie miały okazję wykonać parę pamiątkowych zdjęć.  Pełni wrażeń i pozytywnych emocji powrócili do Brus.

 

W wycieczce uczestniczyło 45 dzieci w wieku od 5 do 10 lat, pod opieką instruktorek z CKiB: Katarzyny Kamrowskiej i Agnieszki Mikołajczyk oraz rodziców: Anny Klonowskej - Dorszyńskiej i Izabeli Dudek Rogalla.     

Więcej na facebooku CKiB w Brusach, zobacz...

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011