LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach serdecznie zaprasza wszystkich miłośników sztuki na wystawę podyplomową prac Przemysława Janikowskiego pt. „Folklor jako inspiracja do tworzenia form biżuteryjnych”. Wernisaż odbędzie się 11 kwietnia br. o godz. 18.00 w CKiB w Brusach.

Przemek jest mieszkańcem Brus, absolwentem Wzornictwa Przemysłowego na Politechnice Koszalińskiej. Swoje prace prezentował między innymi w :

- CK105 w Koszalinie podczas wystawy „Manifest osobisty”

- Muzeum Techniki i Komunikacji zajazd sztuki w Szczecinie podczas wystawy „Biżuteria”,

- National Gallery in  Prague podczas wystawy „Faces of Polish Design”,

- Międzynarodowym Konkursie dla Projektantów i Entuzjastów mody w Kielcach „OFF Fashion”

Po analizie rynku biżuterii i potrzeb promocji regionu, postanowił, że to właśnie folklor będzie główna inspiracją do tworzenia pracy dyplomowej dotyczącej projektowania form biżuteryjnych. Tym bardziej, że w ostatnich czasach stał się on czymś orientalnym a wzornictwo regionu kaszubskiego, jak i sam region, nie był zbyt popularny wśród projektantów. Chcąc uchronić przepiękne aspekty spuścizny przodków przed zapomnieniem, założył, że dawne cechy typowe dla regionu ubierze w całkiem nową, uwspółcześnioną formę, która nie będzie przytłaczała swym wyrazem, a stanie się jedynie dopełnieniem charakteru całości obiektów. Forma ta będzie świeżym spojrzeniem na to, co dawne przez pryzmat tego, co nowe we współczesnym wzornictwie.

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011