LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Rozpoznawanie sylwetek postaci z bajek, czytanie opowiadania i inne przygody czekały dzieci, które odwiedziły bibliotekę.

2 kwietnia grupa dzieci z Przedszkola nr 1 w Brusach odwiedziła bruską bibliotekę. Na dzieci czekało wiele atrakcji, a to wszystko za sprawą obchodzonego Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Święto obchodzone jest co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Spotkanie rozpoczęło się w Oddziale dla dzieci, gdzie można było wysłuchać pięknego opowiadania pt.: „Czerwone buciki”. Następnie bibliotekarka przygotowała zabawę: „czyj to cień”. Dzieci na podstawie cienia misiów miały odnaleźć swojego właściciela.
Poza tym mali uczestnicy zwiedzili wypożyczalnię dla dorosłych, a także czytelnię, gdzie zapoznały się z pracą bibliotekarza, a także zasadami korzystania z czytelni, obu wypożyczalni, komputerów i tabletów.

Kolejny przystanek dzieci miały w pracowni plastycznej, gdzie wykonały piękne kurczaki wielkanocne i rozwiązywały różne zagadki i zadania dydaktyczne.
Na pamiątkę Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, uczestnicy otrzymali wykonane specjalnie na tę okazję zakładki do książek. Wszystkie dzieci wyszły z biblioteki radosne i uśmiechnięte. Najpiękniejszym podziękowaniem były ich szerokie uśmiechy.

Zapraszamy za rok na wspólne świętowanie Dnia Książki dla Dzieci.


Więcej zdjęć na Facebooku CKiB w Brusach - tutaj

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011