LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 25.05.2011 Wyróżnienie specjalne dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brusach

W środę 25 maja br. biblioteka w Brusach uczestniczyła w konferencji „Biblioteka – miejsce aktywne”, która odbyła się w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Konferencja była podsumowaniem I edycji programu edukacyjnego Centrum Aktywności Lokalnej zrealizowanego

 w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Spotkanie rozpoczęła trenerka Stowarzyszenia CAL, Beata Pawłowicz. Następnie wszystkich uczestników przywitał Dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Władysław Zawistowski oraz Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku Paweł Braun.

Podsumowania I edycji Programu Rozwoju Bibliotek w województwie pomorskim dokonała  przedstawicielka Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Dorota Kostowska. Natomiast o internetyzacji bibliotek w województwie pomorskim mówił dyrektor Regionu Grupy TP Północ Krzysztof Czopek.

Następnie członek Zarządu Stowarzyszenia Centrum  Wspierania Aktywności Lokalnej CAL Anna Miodyńska, ogólnopolski koordynator CAL Małgorzata Frydrych oraz Dorota Kostowska wręczyły dyplomy wyróżnionym bibliotekom uczestniczącym  w Programie Rozwoju  Bibliotek. Miejska Biblioteka Publiczna w Brusach otrzymała „Wyróżnienie specjalne za pasję i zaangażowanie w edukacyjny proces planowania strategicznego Biblioteka – Miejsce aktywne realizowanego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek”. Ponadto każdy bibliotekarz biorący udział w szkoleniach specjalistycznych i szkoleniach z zakresu Planowania Rozwoju Biblioteki otrzymał certyfikat.

Po przerwie nastąpiły prezentacje bibliotek województwa pomorskiego, które dotyczyły tematów:

·         Edukacja w bibliotece- prezentacja biblioteki w Człuchowie

·         Komunikacja w bibliotece- prezentacja biblioteki w Przodkowie  

·         Współpraca w bibliotece- prezentacja biblioteki  w Brusach 

Prezentacja MBP w Brusach dotyczyła współpracy jaką prowadzi biblioteka z władzami samorządowymi, instytucjami i stowarzyszeniami działającymi na terenie gminy Brusy.

W konferencji w Gdańsku uczestniczyli partnerzy biblioteki w Brusach:

  • Prezes Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział w Brusach – Teresa Breska
  • Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brusach – Natalia Landowska

Spotkanie zakończył wykład dr Małgorzaty Cackowskiej z Uniwersytetu Gdańskiego „Znaczenie dorosłego pośrednika między książką a dzieckiem”.

 

powrót do opisu ...

                                                                       
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011