LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

21 marca w sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki odbyła się promocja książki "Boże Męki na Zaborach". Autorami książki są Pan Władysław Czarnowski - prezes Stowarzyszenia „Krëbane”, Alicja Czarnowska oraz Beata Trzebiatowska. Autor dzielił się z widzami wspomieniami z czasu powstawania książki. Opowiadał o wybranych krzyżach i kapliczkach, jakie ukazały się w publikacji.


Spotkanie ubogacała kapela zespołu „Krëbane” wraz z solistkami, które pięknym śpiewem nadały miły nastrój spotkania. Widzowie mieli okazję wysłuchać kościelne pieśni m. in. „W krzyżu cierpienie”, kaszubską pieśń pożegnalną „Żôlne zwòne” czy też „Kaszëbskô Królewô”. Najwięcej emocji w widzach wywołała śpiewana przez Halinę Szczepańską pieśń „Ave Maria” Franza Schuberta, która zakończyła część artystyczną.


Nie zabrakło również podziękowań ze strony Władz Samorządowych, a także miłośników i zarządu stowarzyszenia „Krëbane”. Pan Władysław zapewniał, że to nie ostatnia publikacja. Planami na przyszłość jest wydanie felietonów z dawnej działalności KZF „Krëbane”.

Więcej zdjęć na naszej stronie na facebooku - tutaj


 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011