LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Mam raka. To krótkie zdanie wywołuje wiele emocji. Niezależnie od tego jak bliska jest nam osoba dotknięta tą chorobą, jesteśmy zszokowani, smutni, załamani lub wściekli na niesprawiedliwość losu. Te uczucia wzmagają jeszcze bardziej w sytuacji, gdy tragedia dotknie osobę niepełnoletnią. W tej sytuacji jesteśmy bezradni, ale za wszelką cenę chcielibyśmy zmienić bieg wydarzeń. W obliczu takiego dramatu nie ma zachowań idealnych...

 

W czwartkowe popołudnie 26 lutego odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Ksiązki. Tematem spotkania była książka Johna Greena „Gwiazd naszych wina”, a także jej ekranizacja w reżyserii Josha Boone’a, która cieszyła się ogromną oglądalnością w 2014 roku. Wszyscy klubowicze mieli wcześniej okazję obejrzeć ekranizację książki, co było pomocne w porównywaniu obu dzieł.

 

John Green, podjął się trudnego zadania. Napisał książkę, która ukazała młodych ludzi walczących ze straszną chorobą takimi, jacy naprawdę są. Postanowił zapoznać z tą książką nie tylko dorosłych ale w szczególności młodzież, która nie zawsze swoje życie traktuje jak coś cennego.

Hazel choruje na raka i mimo cudownej terapii dającej perspektywę kilku lat więcej, wydaje się, że ostatni rozdział jej życia został spisany już podczas stawiania diagnozy. Lecz gdy na spotkaniu grupy wsparcia bohaterka powieści poznaje niezwykłego młodzieńca Augustusa Watersa, następuje nagły zwrot akcji i okazuje się, że jej historia być może zostanie napisana całkowicie na nowo. Między tą dwójką rodzi się niewinne uczucie. Ulubiona książka dziewczyny staje się pretekstem, by para zjednoczyła swoje siły
w poszukiwaniu pisarza, który zna dalsze losy książkowych bohaterów.

 

Zarówno książka jak i film podobały się uczestnikom spotkania i wywołały w nich wiele emocji. Historia bohaterów nie zakończyła się happy endem, co spowodowało, że nastrój panujący na spotkaniu był smutny i czasami przygnębiający. Na co dzień wielu z nas ma do czynienia z tą okropną chorobą, ale za wszelką cenę stara się stawić jej czoła. Podczas spotkania klubowicze rozmawiali również o naszych życiowych doświadczeniach z rakiem. Nie unikniemy tego co nas czeka, ale nigdy nie można się poddawać.


Już dziś zapraszamy na kolejne, marcowe spotkanie klubu.


 


 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011