LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Jedna z najpopularniejszych piosenkarek w Polsce wystąpiła z 2-godzinnym koncertem na scenie Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.


Koncert rozpoczął się złożeniem życzeń wszystkim paniom w Brusach. Eleni z zespołem Hellenic zaśpiewała wiele znanych i lubianych piosenek. Na scenie Elni akompaniowali: Konstantinos Tzokas, Aleksander Białous oraz Andrzej Ellmann. Licznie zgromadzona publiczność zachęcana przez artystkę, wspólnie śpiewała ulubione szlagiery. Były utwory o miłości, piosenki greckie, m. in.: Do widzenia mój kochany, Za wszystkie noce i dni, Na miłość nie ma rady czy Miłość jak wino.

Przebój Coś z Odysa artystka dedykowała Andrzejowi, pracownikami naszej placówki  z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia. „Królowa Polskiej Piosenki”, która przez trzy lata wygrywała plebiscyt „Lata z radiem” oczarowała buską publiczność. Nie zabrakło wspomnień. Eleni pamiętała, że była kiedyś na koncercie w Brusach, 37 lat temu! I jak powiedziała, każda chwila spędzona w tej miejscowości jest wspaniała. Jej piosenkom wtórowały owacje na stojąco i ciągłe bisy. Ostatnią piosenką Ave Maria oczarowała każdego a po kolejnych bisach już ostatecznie wspólnie zaśpiewano Barkę. Podczas tej piosenki wszyscy zebrani na sali widowiskowej w Brusach trzymali się za ręce.

Spotkanie zakończyło się sprzedażą płyt artystki, rozdawaniem autografów oraz czasem poświęconym na wspólne zdjęcia.

 

Trochę o Eleni.

Jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek w Polsce. Urodziła się w Bielawie koło Wrocławia. Z muzyką zetknęła się w dzieciństwie, gdyż pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Już w szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu „Ballada”, w roku 1975 została zaangażowana do profesjonalnego zespołu „Prometheus”. Jako solistka równolegle z występami na estradzie dokonywała nagrań radiowych i brała udział w licznych programach telewizyjnych. Pierwszą płytę długogrającą nagrała z zespołem „Prometheus” w 1977 roku. W następnych latach ukazały się jej kolejne płyty: „Moja miłość”, „Buzuki Disco”, „Ty jak niebo”. „Ja jak obłok”, „Lovers”, „Grecja raz jeszcze”, „Morze snu”, „Muzyka Twoje imię ma”, „Miłość jak wino”, „Wakacyjny flirt”, „Nic miłości nie pokona” oraz największy przebój „Miłości ślad”. Za większość powyższych pozycji Eleni otrzymała „Złote Płyty”.

Eleni posiada w swoim repertuarze wiele standardów światowych, a ponadto sama wylansowała i wprowadziła na pierwsze miejsca krajowych list przebojów takie utwory jak m.in.: „Do widzenia mój kochany", „Bawmy się, śmiejmy się", „Chcę kochać". Za wszystkie noce", „Na miłość nie ma rady", „Ballado, hej" i „Miłość jak wino" . Przez trzy kolejne lata Eleni wygrywała plebiscyt „Lata z Radiem" za co uhonorowano ją tytułem „Królowej Polskiej Piosenki.” W roku 1986 piosenkarka otrzymała bardzo prestiżową nagrodę „Viktora”. Oprócz występów na większych krajowych scenach, Eleni śpiewała wielokrotnie w Paryżu, Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, jako nieliczna z artystów śpiewała bezpośrednio dla Papieża Jana Pawła II.

Więcej zdjęć na Facebooku CKiB w Brusach - tutaj

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011