LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W pierwszy dzień ferii zimowych do naszego domu kultury przybyło ponad 150 dzieci, które w ogromnym entuzjazmem oczekiwały otwarcia „Zimowisk” organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Centrum Kultury i Biblioteki i Warsztat Terapii Zajęciowej.

Po przywitaniu uczestników przez księdza Karola Misiurskiego i nauczeniu się hymnu tegorocznych Zimowisk, przygotowanego przez panią Annę Pestkę,  wszystkie dzieci zostały podzielone na trzy grupy wiekowe i przydzielone do odpowiednich zadań. Najmłodsi mieli zajęcia muzyczno-ruchowe, które prowadzili instruktorzy CKiB- panie Katarzyna Kamrowska, Agnieszka Mrozek Gliszczyńska i pan Mirosław Stoltmann, nieco starsi  - zajęcia plastyczne prowadzone przez  panią Annę Pestkę, natomiast najstarsi bawili się w gry sportowe pod okiem pani Aleksandry Turowskiej.  Wszystkim dzieciom w zabawie i utrzymaniu dyscypliny pomagała niezastąpiona młodzież z  KSMu.

W czasie przerwy pomiędzy zabawami, wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz napój przygotowany przez KSM.

Otwarcie zimowisk przez ks. Karola Misiurskiego

Zajęcia sportowe

Zajęcia muzyczno - ruchowe

Zajęcia plastyczne

Drugi dzień zimowisk każda grupa dzieci spędziła w innym miejscu. Najmłodsi byli na sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Brusach, starsi – w CKiB, a najstarsi w Domu Nawiedzenia. Podobnie jak w dniu poprzednim, najmłodsi mieli różnorodne zabawy i konkurencje sportowe zorganizowane przez panią Aleksandrę Turowską oraz młodzież z KSMu, grupa średnia bawiła się w zabawy muzyczno –ruchowe, śpiewała i grała na instrumentach pod okiem pani Kasi, pani Agnieszki i pana Mirka z CKiB, natomiast najstarsi mieli zajęcia artystyczne z panią Anną Pestką.

Zajęcia muzyczno - ruchowe w CKiB

Zajęcia plastyczne w Domu Nawiedzenia

Nowością dla średniej grupy dziecięcej były zajęcia kulinarne przygotowane przez panią Natalię Landowską i panią Magdalenę Sypniewską z WTZ oraz panią Renatę Goebel i panią Halinę Szczepańską z CKiB. W lepieniu i pieczeniu ciasteczek pomagali podopieczni WTZ: Bożena, Sylwia i Jarek. Wszystkim dzieciom zabawa w kucharzenie przypadła do gustu.

Po aktywnie spędzonym przedpołudniu, sporo dzieci miało jeszcze siły i chęci, by uczestniczyć w turnieju tenisa stołowego zorganizowanym przez pana Mirosława Stoltmanna. Turniej zaplanowany jest także na następne dni ferii zimowych

W trzeci dzień zimowisk dzieci wymieniły się miejscami zajęć. Najmłodsze dzieci swój czas spędziły w Domu Nawiedzenia pod okiem pani Anny Pestki, gdzie rozwijały swoje zdolności plastyczne, a także bawiły się w gry i zabawy ruchowe. W różnorodnych konkurencjach sportowych zmagała się grupa dzieci w wieku 8-9 lat na sali sportowej. Natomiast najstarsza grupa rozwijała zdolności kulinarne i muzyczne w CKiB.

Maluszki w Domu Nawiedzenia

Muzycznie z grupą najstarszą

Wypiekanie cisteczek

W czwartek w sali widowiskowej CKiB odbył się bal karnawałowy dla dzieci zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Centrum Kultury i Biblioteki i Warsztat Terapii Zajęciowej. Wspólna zabawa była podsumowaniem kilkudniowych zimowisk, które, poza domem kultury, odbywały się też w Domu Nawiedzenia oraz na sali sportowej przy Szkole podstawowej w Brusach.
Bal był niezwykle radosny i pełen niespodzianek. Jedną z atrakcji były ciasteczka upieczone przez uczestników zajęć feryjnych w dwa kolejne dni poprzedzające bal. Poza tym dzieci uczestniczyły w wielu konkursach i zabawach. Największe emocje wśród dzieci wzbudziły prezentacje strojów karnawałowych. Dzieci (a pewnie w dużej mierze – rodzice), wykazali się ogromną pomysłowością. W nagrodę i na zakończenie zimowisk dzieci otrzymały pamiątkowe prezenty i z zadowoleniem rozeszły się do domów.


Zakończenie zimowisk nie jest równoznaczne z końcem atrakcji. W następne dni ferii będzie kontynuowana gra w tenisa stołowego, odbędą się też warsztaty hip – hopowe, zajęcia pod hasłem „Ferie na wesoło” i wiele innych atrakcji.

Fot. CKiB, KSM

 

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011