LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

  11.05.2011 Zakończenie kursu komputerowego seniorów

W środę 11 maja 2011 r. o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brusach odbyło się zakończenie kursu komputerowego dla seniorów w ramach projektu ,,Komputer polubił seniora’’ oraz uroczyste uhonorowanie najlepszych czytelników za rok 2010.

              

               Kurs komputerowy zorganizowany w Miejskiej Bibliotece Publicznej w  Brusach był dofinansowany z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.  Szkolenie było bezpłatne i skierowane dla osób rozpoczynających przygodę z komputerem. Seniorzy od stycznia do maja zdobywali umiejętności w zakresie podstawowej obsługi komputera. Zapoznali się z praktycznym wykorzystaniem edytorów tekstu WORD, wstawianiem zdjęć do tekstu oraz ich obróbką. Ponadto potrafią za pomocą przeglądarek internetowych wyszukać niezbędne informacje oraz obsługiwać pocztę elektroniczną, korzystać z portali społecznościowych i komunikatorów GG i Skype.

 

               Jednym z głównych założeń popołudniowego spotkania z najlepszymi czytelnikami biblioteki w Brusach jest popularyzowanie czytelnictwa w naszym środowisku, zainteresowanie użytkowników biblioteki dobrą książką oraz zachęcenie do częstszego odwiedzania biblioteki w Brusach i jej filii w Leśnie, Małych Chełmach i Męcikale.

               W ustaleniu rankingu brano pod uwagę ilość wypożyczonych książek w roku

ubiegłym. Nagrodzono osiem osób. Oto laureaci wśród dorosłych:

1.            Danuta Lepak             – 225 przeczytanych książek,

2.            Grażyna Kurs             – 219 przeczytanych książek

3.            Krystyna Lubińska     – 133 przeczytanych książek.

Wśród dzieci:

1.Weronika i Kasia Kosikowskie      – 100 przeczytanych

2. Zuzanna Spierewka          – 99 przeczytanych książek,

3. Patrycja i Dawid  Paurowscy           – 97 przeczytanych książek

              

               Najlepsi Czytelnicy otrzymali z rąk Burmistrza Brus Witolda Ossowskiego i przewodniczącej Rady Miejskiej Beaty Zblewskiej pamiątkowe statuetki oraz drobne upominki. Natomiast absolwentom kursu komputerowego gratulacje w postaci certyfikatu i drobnych upominków złożył Burmistrz Brus Witold Ossowski i Pan Marek Warnke.

 

               Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Uczestnicy kursu wymieniali się wrażeniami ze spotkań, w których uczestniczyli przez ponad cztery miesiące. Natomiast najlepsi czytelnicy nie ukrywali wzruszenia i zaskoczenia nominacją. 

 

 

 

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011