LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Skończyła się już 5 edycja dofinansowania dla Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach oraz Filii bibliotecznych w Leśnie i Męcikale w programie Akademia Orange dla bibliotek

Celem programu było wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania, tak by gminne biblioteki publiczne stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacji kulturalnej i edukacyjnej.

Dzięki Fundacji Orange nasze biblioteki zapewniały usługi dostępu do Internetu dla wszystkich mieszkańców naszej gminy i dla turystów licznie odwiedzających naszą gminę. Przez cały 2014 rok, dzięki dotacji podłączone były do sieci wszystkie komputery w bibliotece głównej i 2 filiach oraz stworzono dostęp do łącza bezprzewodowego. Obecnie dla użytkowników jest dostępnych 8 stanowisk komputerowych w Brusach, 10 w Męcikale, 2 komputery na filii w Leśnie oraz 4 stanowiska komputerowe w  Małych Chełmach. 

Dofinansowanie na usługi internetowe w 2014 roku jest już 5 etapem Programu Akademia Orange dla Bibliotek. W naszych placówkach można wysyłać i odbierać faksy przez Internet na urządzeniach wielofunkcyjnych otrzymanych w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. 

Dzięki Fundacji Orange, oprócz darmowego Internetu zrealizowano:

·         „Spotkania  z pasjami”-  spotkanie online dla seniorów z Emilianem Kamińskim oraz

·         Kurs komputerowy dla 22 seniorów.

Działalność Akademii Orange skierowana jest na nowoczesne formy edukacji dzieci i młodzieży poprzez wspieranie nowatorskich działań organizacji pozarządowych, placówek oświatowych i instytucji kultury. Dodatkowym celem Programu jest pokazanie, że Internet i nowoczesne technologie mogą i powinny być narzędziem edukacji, dzięki którym można odkrywać otaczający nas świat.

Bardzo cieszymy się, że zgłoszone we wniosku konkursowym  propozycje działalności kulturalnej i edukacyjnej w naszych bibliotekach zostały zaakceptowane przez Fundację do realizacji.

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011