LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Zastanówcie się nad słowem „czas". Używamy go w tylu wyrażeniach. Spędzić czas. Marnować czas. Zabijać czas. Tracić czas. Zdążyć na czas. Najwyższy czas. (…) Stracić poczucie czasu. Pilnować czasu. Być na czas. Mieć dużo czasu. Szkoda czasu. Wyścig z czasem.

Wyrażeń z czasem jest więcej niż minut w godzinie. Kiedyś jednak nie było na to wszystko określenia. Ponieważ nikt nie liczył. A potem Dor zaczął. I wszystko się zmieniło.

We wtorkowe popołudnie 27 stycznia w czytelni odbyło się spotkanie działającego przy Centrum Kultury i Biblioteki Dyskusyjnego Klubu Ksiązki. Klubowicze omawiając książkę amerykańskiego pisarza Mitcha Albom „Zaklinacz Czasu” zastanawiali się wspólnie czym jest czas. Jak byśmy żyli, gdybyśmy nie odmierzali czasu.
Czy spóźnialibyśmy się na spotkania, do pracy? Czy wtedy mielibyśmy dostatecznie dużo czasu na wywiązanie się z naszych obowiązków? Czasem chcielibyśmy by czas płynął szybciej, a czasem by zwolnił i pozwolił odwlec coś, czego nie chcemy. Niestety nic nie możemy zrobić, bo przecież nie jesteśmy Panami czasu. Wiemy to, lecz ciągle z nim walczymy.

            Dyskusja przeprowadzona była przy pysznej kawie i słodkościach przyniesionych przez uczestników spotkania. Rozmowie o książce towarzyszyły również tematy związane z życiem codziennym. Klubowiczom dopisywał dobry humor.

"Zaklinacz czasu" to piękna opowieść na miarę "Alchemika.” To opowieść
o trojgu ludziach – bogatym finansiście Victorze Delamonte, zakompleksionej nastolatce Sarze Lemon oraz Dorze – Ojcu Czasu. Ich historie najpierw biegną osobno, by złączyć się w momencie, który dla każdego z nich jest przełomowym. Jest to smutna, ale równocześnie budująca historia.

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu książki, które odbędzie się w lutym. Zapraszamy! 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011