LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 21.05.2011 "Młodzieżowy Spływ Kajakowy"

W sobotę 21 maja br. bibliotekarze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brusach zorganizowali Młodzieżowy Spływ Kajakowy dla uczestników projektu „Młodzież po kaszubsku”, dofinansowanego z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w regionalnym programie grantowym „Równać Szanse 2010”. 

Trasa spływu liczyła ok. 17 km po rzece Zbrzycy. Spływ rozpoczął się w Leśnie i trwał ponad 6 godzin. Trasa wiodła przez miejscowości: Leśno, Kaszuba, Osada Milachowo Młyn, Rolbik i Widno. O godzinie 10.30 rozpoczęła się wspólna zabawa. Uczestniczy ruszyli z Leśna i po 2 godzinach gdy wszyscy dopłynęli do Kaszuby mogli sobie troszkę odpocząć.  Każdy mógł poczęstować się upieczonym ciastem oraz wypić coś zimnego lub ciepłego i podzielić się swoimi wrażeniami gdyż dla większości uczestników był to ich pierwszy w życiu spływ. Młodzież przyznała, że coraz lepiej idzie im wiosłowanie i sterowanie kajakiem. Po poczęstunku wszyscy nabrali sił i  ruszyli w dalszą drogę.

            Około godziny 16.00 wszyscy dotarli na miejsce do Widna, choć zmęczeni i głodni byli bardzo zadowoleni.  W Widnie czekał na nich grill z ciepłymi kiełbaskami i inne smakołyki aby mogli odpocząć i się posilić. Przy wspólnym posiłku każdy z uczestników opowiadał swoje przygody i odczucia po spływie. Pogoda  dopisała, czas minął szybko i w miłej atmosferze i wszyscy uczestnicy z uśmiechami na twarzach i przy śpiewie kaszubskich piosenek około godziny 17.30 wrócili do domu.

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011