LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Kolejny raz Orkiestra zagrała w Brusach. Byliśmy zarejestrowani jako osobny sztab pod nr 2311 z siedzibą w Centrum Kultury i Biblioteki. Kwesta odbywała się w godzinach 7.00 - 19.00. Kwestowało 30 wolontariuszy z Gimnazjum w Brusach i Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego. Pomagało im  jeszcze 12 osób. Razem kwestowały więc, 42 osoby. Byli oni obecni, tak jak w poprzednim roku, w Leśnie, Orliku, Męcikale, Kosobudach i oczywiście w Brusach.

Wolontariuszki

Wolontariusze ogrzewali się w siedzibie sztabu przy gorącej herbacie. Nad bezpieczeństwem całej akcji czuwała bruska policja, której w tym miejscu dziękujemy za „opiekę”. Także sami wolontariusze byli kontrolowani pod względem prawdziwości danych na identyfikatorach i numerach puszek. Zebrane pieniądze były pozyskane dzięki hojności mieszkańców gminy Brusy poprzez kwestę na ulicach, placach i przed kościołami, licytacji gadżetów WOŚP-u i oczywiście, jak co roku, przez stoisko ze słodkościami przygotowanymi przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Brusach.

Podczas finału WOŚP, na bruskiej scenie o godz. 15.00 w Centrum Kultury i Biblioteki rozpoczął się Koncert Kolęd w wykonaniu podopiecznych instruktorów Mirosława Stoltmanna i Arkadiusza Prieby. O 16.30 rozpoczął się Koncert WOŚP na wesoło. Nasza sala widowiskowa w Centrum była wypełniona po brzegi. Warto było przyjść i podziwiać: Purtki i Dzôtczi, grupa tańca narodowego, grupa tańca nowoczesnego. Wystąpiły także zapowiedziane kabarety. Było więc sporo śmiechu. A rozśmieszało Koło Gospodyń Wiejskich z Lichnów „Niezapominajki”, „Para z Żychskich Osad” i gawędziarz Mateusz Orzłowski. Wszyscy oni są laureatami pierwszych miejsc w Konarzyńskim Festiwalu Otwartych Kabaretów Amatorskich 2013 i 2014. Największa gratka trafiła się nam na koniec koncertu. Był to występ Kaszubskiego Zespołu Folklorystycznego „Krëbane” w suicie rzeszowskiej.

"Purtki"

"Dzôtczi"

Grupa tańca nowoczesnego

Grupa tańca narodowego

"Krëbane"

Koło Gospodyń Wiejskich z Lichnów „Niezapominajki”

Mateusz Orzłowski

Warsztat Terapii Zajęciowej

Po koncercie, komisja podliczyła to co zebrano. Tak dla przypomnienia: w 2011 zebrano niecałe 5200 (nie było jeszcze sztabu w Brusach i zbierało tylko 15 wolontariuszy), w 2012 zebrano 12000 (rok pierwszej rejestracji sztabu w Centrum Kultury i Biblioteki). W 2013 było mniej bo około 8500 zł. W tegorocznym 23 finale zebrano niewiele ponad 8400 zł. Dokładną kwotę będziemy znać później, po przeliczeniu pieniędzy przez Fundację.

Organizatorzy sztabu w Brusach dziękują wszystkim mieszkańcom za złożenie darów podczas 23 Finału WOŚP, Panu Jędrzejowi Czarnowskiemu i Zbigniewowi Gierszewskiemu za pomoc przy organizacji wolontariuszy i wszystkim wolontariuszom, którzy mimo dużego wiatru wytrwali i zbierali do samego końca. Cieszmy się z każdej kwoty. Dla bruskiej gminy finał WOŚP okazał się owocny i warty podjętego trudu przy jego organizacji.

Dziękujemy partnerom, którzy nam pomagali i wspierali: Policja w Brusach, Urząd Gminy, Gimnazjum w Brusach, KLO, WTZ, pracownicy Banku PEKAO.

Sztab WOŚP w Brusach

Więcej zdjęć na Facebooku CKiB w Brusach - tutaj.

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011