LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 18-19.05.2011 "Krasnoludki", "Skrzaty" i "Stokrotki" w Bibliotece

W dniach 18 i 19 maja 2011 r. na zajęcia edukacyjne o czytelnictwie, książce i bibliotece zgłosiły się dzieci z przedszkola w Brusach: „Krasnoludki” i „Stokrotki” z Paniami Sylwią Ostrowską, Renatą Sikorską i Natalią Szultka oraz „Skrzaty” z Panią Joanną Bielińską-Gierszewską. Biblioteka w Brusach była bardzo gwarnym miejscem.

Wesołe i roześmiane maluchy poznały bibliotekę i pracę bibliotekarza. Dowiedziały się jaka jest różnica między księgarnią a biblioteką oraz co się w niej dzieje. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały co należy zrobić aby zostać czytelnikiem biblioteki.

Z racji tego, że miesiąc maj jest miesiącem książki i biblioteki dzieci dowiedziały się jak jest zbudowana książka i jak szanować książki. Oglądały książki z różnych dziedzin wiedzy. Uczestnicy bibliotecznych zajęć otrzymali upominki w postaci „mini książeczek”, które miały samodzielnie zilustrować w przedszkolu. Ciekawą informacją dla dzieci była wiadomość o konkursie czytelniczym dla dzieci i dorosłych na najlepszego czytelnika biblioteki.

Po pamiątkowym zdjęciu z najstarszym czytelnikiem biblioteki, Panem Ludgardem Czapiewskim z Kosobud, mali uczestnicy bibliotecznych spotkań z uśmiechami na twarzy podziękowali za mile spędzony czas.

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011