LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W czwartek 20 listopada 2014 roku w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbył się wernisaż XIX Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Jesień na Kaszubach”.

W konkursie wzięło udział  1139 uczniów z 61 placówek szkolnych i pozaszkolnych z całego województwa pomorskiego, którzy przygotowali na konkurs 1153 prace plastyczne.  Prace oceniane były w pięciu kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7 – 9 lat, 10 – 12, 13 – 15 oraz 16 - 20 lat oraz w dwóch kategoriach wykonawczych: rysunek i malarstwo. Jury przyznano 8 nagród pierwszych, 9 drugich i 12 nagród trzecich,  16 wyróżnień  oraz 4 nagrody specjalne.  Łącznie nagrodzono 49 osób. 

Wśród laureatów byli również wychowankowie z Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, których przygotowała instruktorka Renata Goebel. W kategorii rysunek wyróżnienie zdobyły  Weronika Wera a w malarstwie Miłosz Warnke i Alicja Czapiewska. Licznymi nagrodami i wyróżnieniami mogą również pochwalić się uczniowie szkół w Lęborku, Kościerzynie, Lubni oraz w Słupsku.

Zwycięscy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy pamiątkowea opiekunowie plastyczni podziękowania za udział w XIX Pomorskim Konkursie Plastycznym „Jesień na Kaszubach”, duże zaangażowanie w tworzeniu pięknych dział plastycznych i rozwijanie zainteresowań wśród dzieci i młodzieży.

Całej uroczystości towarzyszyły występy muzyczne zespołu akordeonowego prowadzonego przez pana Mirosława Stoltmanna.  

Zespół akordeonowy

Gościem wernisażu był pan Krzysztof Gierszewski - zastępca burmistrza Brus

Laureaci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Słupsku

Laueaci z Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku wraz z opiekunem plastycznym panią Beatą Szynwelską
 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011