LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W niedzielę, 19 października br. odbyły się obchody 10. rocznicy nadania patronatu Błogosławionego ks. Józefa Jankowskiego miastu i gminie Brusy. Uroczystości rozpoczęła msza św. o godzinie 11.00 w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Brusach, odprawiona przez proboszcza bruskiej parafii. 

Następnie zaproszono wszystkich do Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach na godzinę 15.00. Uroczystości rozpoczęło przedstawienie w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach, których przygotowały: Krystyna Stoltman i Anna Pestka.


Ks. Prałat Zdzisław Wirwicki  opowiedział o historii i życiu ks. Józefa Jankowskiego

W niedzielę wręczono także nagrody laureatom konkursu plastycznego, zorganizowanego przez Gminę Brusy i Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. Konkurs także dotyczył postaci patrona gminy.

Wyniki konkursu plastycznego

Wyniki na scenie przedstawiła instruktorka Renata Goebel, a nagrody laureatom wręczał ks. proboszcz Mirosław Klawikowski i Burmistrz Brus Witold Ossowski.

Dalszej części uroczystości wystąpił Młodzieżowy Zespół Muzyczny z Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach prowadzony przez p. Agnieszkę Mrozek Gliszczyńską

Wystąpił również Chór "Lutnia" działający przy parafii p.w. Wszystkich Świętych w Brusach

Gwiazdą wieczoru był Piotr Szczepanik, znany z przebojów lat 60-tych jak  "Żółte kalendarze", "Kochać", "Goniąc kormorany", "Nigdy więcej".


Foto: UM w Brusach 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011