LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ LINKI ARCHIWUM CKiB

W czwartek, 9 października w czytelni Centrum Kultury i Biblioteki miłośnicy dobrej literatury przybyli na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawiane było dzieło Sidonie – Gabrielle Colette, francuskiej pisarki, autorki powieści obyczajowo-psychologicznych, „Czyste, nieczyste”.

Colette uważała „Czyste, nieczyste” za swoją najlepszą książkę. Przyznawała,
że odsłania w niej swoje własne przeżycia i fascynacje, uważała ją niemal za autobiografię. Przechadzkę po erotycznym podziemiu, którego mapę nasza przewodniczka znała na pamięć, zaczynamy w mroku i rozmarzeniu popularnej palarni opium, a im głębiej schodzimy, tym więcej spotykamy niezapomnianych mężczyzn i kobiety, których losy na zawsze odmieniła moc namiętności. Proza nie tylko szczera, ale i poetycka. Czyste nieczyste to w historii literatury najbardziej subtelne rozliczenie z różnorodnością doświadczeń seksualnych oraz nieobliczalną i nieprzewidywalną naturą miłości. Słowem wstępnym powieść opatrzyła profesor Maria Janion
.


Jak zawsze, dyskusji na temat książki towarzyszyła pyszna kawa i ciasto. Nie zabrakło również dobrego humoru ze strony czytelników. Wszyscy świetnie spędzili ten czas. Oprócz dyskusji na temat lektury klubowicze rozmawiali na tematy bieżące, wymieniali się spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Członkowie wspólnie doszli do wniosku, że książkę „Czyste, nieczyste” nie czyta się łatwo i jeśli ktoś zamierza wypocząć przy czytaniu lektury to akurat ta pozycja nie jest godna polecenia. Pomimo niewielkiej ilości stron lekturę tę czyta się bardzo ciężko. Czytając ją można wywnioskować, że jest ona chaotyczna. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie wszystkich miłośników dobrej książki.

 


 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011