LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Sobotnie występy folklorystyczne na stadionie miejskim w Brusach rozpoczął zespół Pioneiros do Centro Oeste z Brazylii, dzięki któremu widzowie na godzinę przenieśli się w południowoamerykański klimat. Efektowne stroje zrobiły wrażenie, a latynoska muzyka zachęciła publiczność do tańca (nawet na scenie!).  

Pioneiros do Centro Oeste z Brazylii

 

Po gorących brazylijskich rytmach przyszedł czas na bardziej rodzimy folklor. Na scenie pojawił się zespół z Karolinka z Białorusi. Piękne tańce, ujęte w ciekawe układy choreograficzne, przeplatane były pieśniami i przyśpiewkami wokalistów. Zespół zaprezentował nie tylko folklor białoruski, ale również wywodzące się z ziem polskich.

Karolinka z Białorusi

 

Kolejnym zespołem, który zaprezentował się na scenie, były Kaszuby z Chojnic. Był to jedyny zespół, dzięki któremu tego dnia bruska publiczność mogła obejrzeć tańce kaszubskie.

"Kaszuby" z Chojnic


Po Kaszubach na scenie zawitały panie „Twardogórzanki, które zaprezentowały krótki taniec ukraiński. Ostatnią grupą taneczną, która tego wieczoru zaprezentowała się na scenie, był zespół z Dilianka Bułgarii. Kilkadziesiąt tancerek i tancerzy ubranych w barwne stroje zaprezentowało szereg efektownych bułgarskich tańców folklorystycznych.

Dilianka z Bułgari

 

Wieczór zakończył przemiły występ niemieckiej kapeli Vechtekrainer.


Vechtekrainer z Niemiec

 


Więcej na: https://www.facebook.com/pages/Mi%C4%99dzynarodowy-Festiwal-Folkloru-Kaszubskie-Spotkania-z-Folklorem-%C5%9Awiata/324384771029986?fref=ts


 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011