LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W piątek 11 lipca w Chacie Kaszubskiej w Brusach Jagliach odbył się wernisaż wystawy prac Blanche Krbechek "Gryfs at Play – Gryfy się bawią", zorganizowanej przez Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach.

W uroczystości uczestniczyli przyjaciele artystki ze Stanów Zjednoczonych i Gdańska. Ponadto, oprócz mieszkańców naszej gminy w wernisażu uczestniczyli również goście
z województwa lubuskiego. Wystawę otworzyła dyrektor Anna Orlikowska. Po krótkim przywitaniu i oficjalnym otwarciu wystawy, Pani Blanche opowiedziała o swoim warsztacie artystycznym, o zamiłowaniu do kaszubskiej tradycji i pasjach zw. z etnografią, a szczególnie muzyką ludową, strojach ludowych, wycinankach, koronkarstwie i grą na instrumentach.

W tym roku turyści i mieszkańcy naszej gminy będą mogli posłuchać Pani Blanche grającej na dudach podczas Jarmarku Zaborskiego, który odbędzie się 27 lipca, (niedziela) przy Centrum Handlowym „Skiba” w Brusach. 

Wystawa prezentuje precyzyjnie ręcznie wycinane kaszubskie gryfy w różnych sytuacjach. Jej gryfy bawią się, zbierają grzyby, wędkują, jeżdżą na rowerze, skaczą na trampolinie, grają w tenisa, baseball czy przeciągają linę. Artystka opowiada, że więcej czasu zajmuje jej wymyślanie danej sytuacji, w której ma przedstawić gryfy, niż samo ich wykonanie.

Ekspozycja z 38 tablicami ukazującymi ręcznie wycinane kaszubskie gryfy amerykańskiej artystki Blanche Krbechek będzie czynna przez cały lipiec i sierpień w godzinach otwarcia Chaty Kaszubskiej. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 


 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011