LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

22 czerwca 2014r. odbył się po raz czternasty w Kaczorach Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych. Sejmik, który  jest spotkaniem najciekawszych wiejskich zespołów teatralnych, rekonstruujących na scenie stare ludowe tradycje i obyczaje, prezentuje spektakle powstałe z potrzeby serca i potrzeby kultywowania  tradycji.  

Na sejmiku zaprezentowało się 8 grup teatralnych, wśród nich był nasz Teatr Obrzędu Ludowego „Zaboracy”, który przedstawił spektakl pt. „Gdzie jest Balbina”.


Prezentowane spektakle udowodniły jak ważna jest świadomość naszych korzeni i jak ważne jest, by tego nie zatracić. Dzięki widowiskom uczestnicy mogli przeżyć prawdziwą aktorską ucztę, złożoną w hołdzie naszej rodzimej, polskiej tradycji.

W tegorocznym przeglądzie zwycięzcami okazały się dwa zespoły: „Śmiłowiónki” ze Śmiłowic oraz „Lubominianki” z Boniewa. Teatry prezentować się będą na Ogólnopolskim Sejmiku w Tarnogrodzie.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy przeglądu odśpiewali tradycyjne „Sto lat”, które zamknęło kolejna edycję sejmiku w Kaczorach.


 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011