LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W dniach 24-27 lipca Brusy znów staną się stolicą światowego folkloru. Gośćmi tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” będą zespoły z Macedonii, Bułgarii, Niemiec, Tajwanu i Brazylii. Ponadto na scenie zaprezentują się Kaszubi z Kanady, polonijna grupa z Białorusi oraz góralski zespół z Ustronia. Nie zabraknie też rodzimych grup z naszego regionu. Wystąpią m.in.:  Kaszuby z Wiela i Karsina, Gwiżdże i Dzôtczi z Brus, Kościerzyna z Kościerzyny i wiele innych.

Zespoły zaprezentują się na siedmiu scenach: w Brusach, Wielu, Kościerzynie, Czersku, Chojnicach, Charzykowach i Swornegaciach. Inauguracja festiwalu odbędzie się we Wielu w środę, 23 lipca. Uroczyste zakończenie wydarzenia natomiast będzie mieć miejsce w niedzielę, 27 lipca w Brusach. Podczas obu tych koncertów, na jednej scenie, zaprezentują się wszystkie zespoły, biorące udział w festiwalu. Pozostałe koncerty w Brusach odbędą się w dniach 24-26 lipca.

Wzorem roku ubiegłego, piątkowy występ w Brusach będzie wyjątkowym wydarzeniem. Burmistrz Brus Witold Ossowski w tym roku zaprasza do uczestnictwa w koncercie, znanego w całej Polsce i nie  tylko, zespołu Golec uOrkiestra.

Bilety na występ znanej grupy można nabywać od dnia dzisiejszego, tj. 1 lipca, w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach w godz. 800 - 1600. Koszt biletu wynosi 10 zł.

Szczegółowy program festiwalu pojawi się na stronie www.brusy.pl oraz Facebooku Miasta i Gminy już wkrótce.

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011