LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

7 czerwca 2014r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbyło się Wojewódzkie Spotkanie Teatrów Obrzędu Ludowego, które miało na celu m.in. inspirowanie amatorskich zespołów teatralnych i innych grup aktywności społecznej działających w środowisku wiejskim do zachowania i korzystania z dorobku rodzimej kultury ludowej.   

Przegląd rozpoczął się o godz. 1200 barwnym korowodem, w którym uczestniczyli przybyli goście, artyści, muzycy, śpiewacy i mieszkańcy Gminy Gostycyn. Po przybyciu do Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie, Dyrektor GOK - u, pani Barbara Piasecka wraz z Zastępcą Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bydgoszczy, panią Ewą Krupa, wszystkich uczestników, mieszkańców i gości przywitały chlebem i solą, po czym nastąpiło uroczyste otwarcie spotkania, podczas którego Dyrektor GOK wręczyła podziękowania artystom I Pleneru Rzeźbiarskiego pn.”Żaga” . Wystąpiła też Pani Silvana Oczkowska – radna sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Dalej imprezę poprowadziła Pani Agnieszka Hoffmann. Prezentacjom konkursowym towarzyszyły występy Kapeli „Frantówki” z Bysławia”. W przerwach można było skosztować regionalnych potraw – „Stół Borowiacki”  przygotowały Panie z KGW Gostycyn, a na skwerku przed GOK - iem  prezentowali się lokalny twórcy – Pani Marzena Przytarska, Pani Ludmiła Zaremba, Państwo Genowefa i Józef Bonk, Pani Krystyna Derda, Wioska Miodowa i Górnicza. Przez cały czas trwał wernisaż prac artystów I Pleneru Rzeźbiarskiego pn. „Żaga”.


W tym roku w przeglądzie wzięło udział 7 grup:

1. Teatr Obrzędu Ludowego „Zaboracy”, „Gdzie jest Balbina” z Brus, reż. Danuta Miszczyk

2. Zespół Folklorystyczny „Śmiłowionki” ze Śmiłowic, „Oczepiny na Kujawach” reż. Danuta Kaczmarek i Julia Skowrońska

3. Folklorystyczny Zespół Obrzędowy „Lubominianki” z Boniewa, „Jak to dawno wesoło było” reż. Marianna Dzięgielewska

4. Zespół 'Świeckie Gzuby” ze Świecia , „U nas na Kociewiu”, reż. Małgorzata Połomska

5. Zespół Pieśni i Tańca „Swojacy”, „Chrzciny” z Baruchowa, reż. Kamila Gontarek

6. Zespół Ludowy „Radojewiczanie”  z Radojewic, „Z czego się na wsi śmieją”, reż. Ewa Kowalczyk

7. Zespół „Witkowiacy” z Witkowa „Ocalić od zapomnienia - przebierańcy”  reż. Danuta Sałasinska 

W zmaganiach konkursowych nasz Teatr Obrzędu Ludowego „Zaboracy” zdobył III miejsce, dwie indywidualne nagrody rzeczowe: za reżyserię – Danuta Miszczyk i za grę aktorską - Irena Peplińska. Dodatkowo Adrian Rudnik i Patryk Rudnik otrzymali nagrody rzeczowe za grę aktorską ufundowane przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego i Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki w Bydgoszczy.

Nagrodzone zespoły i osoby otrzymały również pamiątkowe DYPLOMY. Zdobywcy I, II i III miejsca  reprezentować będą województwo pomorskie w Międzywojewódzkim Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Kaczorach koło Piły.

więcej zdjęć


 

powrót do opisu ...

                                               
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011