LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Tradycyjna pieśń oczarowała jury chojnickiego "Credo 2014"

W miniony piątek, 13 czerwca, zespół Staccato z Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach zajął 1 miejsce w kategorii zespołów młodzieży ponadgimnazjalnej w XVII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Religijnej "Credo 2014" w Chojnicach

Młodzież, w przeciwieństwie do roku ubiegłego, gdy podczas konkursu zaprezentowała piosenkę o charakterze gospel, tym razem postanowiła przygotować utwór o tematyce liturgicznej. Była nim piękna tradycyjna pieśń pt. "Jezusa Ukrytego mam w Sakramencie czcić" w czterogłosowej aranżacji współczesnego kompozytora muzyki sakralnej, Piotra Pałki, wzbogacona o pianistyczne improwizacje Arkadiusza Peplińskiego. Zespół wystąpił w następującym składzie: Ewelina Górska, Martyna Pałuczak, Gracjana Matyszewska, Marta Stoltmann, Julia Stoltmann  i Arkadiusz Pepliński. Niestety, tym razem zabrakło Karola Jankowskiego, który zawsze wzbogaca brzmienie zespołu swą barwą głosu. 

Był to prawdopodobnie ostatni konkurs zespołu Staccato w tym składzie, ponieważ większość jego członków, wraz z ukończeniem szkoły ponadgimnazjalnej, traci możliwość udziału w konkursach przeznaczonych dla młodzieży szkolnej. 

Wszystkim członkom zespołu serdecznie gratuluję i dziękuję za ogromne zaangażowanie. 

Agnieszka Mrozek Gliszczyńska


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011